Сьогодні в світі відзначають Всесвітній день велосипеда

 

День відзначається за ініціативою ООН, відповідна резолюція якої була прийнята 12 квітня 2018 року. Співавторами документу виступили 56 країн світу. Зрештою Генасамблея ООН, підтверджуючи унікальність, давню історію і багатофункціональність велосипеда, підтримала цю ідею.

Як пише «Укрінформ», велосипед є простим, недорогим, надійним, екологічно чистим і прийнятним видом транспорту, використання якого сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища та підтримання здоров’я.

Виходячи з цього, ООН закликала держави-члени брати до уваги передову практику і засоби для пропаганди користі велосипеда серед всіх членів суспільства і в зв’язку з цим вітає ініціативи з організації велопробігів на національному та місцевому рівнях в якості засобу поліпшення фізичного та психічного здоров’я, а також формуванню в суспільстві культури їзди на велосипеді.

Як зазначають в ООН, пандемія COVID-19 змусила багато міст світу переосмислити свої транспортні системи, адже потреби людей, які ходять пішки і їздять на велосипеді є важливою частиною вирішення проблеми мобільності. Крім того, це допомагає містам усунути зв’язок між зростанням населення і збільшенням викидів, а також поліпшити якість повітря і безпеку дорожнього руху.

За інформацією “Velo.lviv”, Львів — найбільш дружнє українське місто до велосипедистів. За аналізом інфраструктури українських міст — Львів найкраще українське місто для велосипедистів.

Як повідомлялося, у поліції заявили, що на Львівщині велосипедисти травмуються через порушення ПДР. Від початку року на дорогах Львова та області сталось 33 дорожньо-транспортних пригоди за участі велосипедистів (на 17 менше ніж у минулому році), внаслідок яких 3 особи загинули (у минулому році загинуло 5 велосипедистів), ще 22 — були травмовані (роком раніше — 32).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!