Сьогодні в Україні — День Гідності та Свободи

Щороку 21 листопада відзначається День Гідності і Свободи згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Про це пише “Главком”.

Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Читайте також:   Облив колегу мастилом, підпалив запальничкою, забрав кошти: ДБР розслідує злочин військовослужбовця (фото)

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!