Співали, танцювали з плакатами: паломники-хасиди намагались пройти кордон на Волині (відео)

Прикордонники зафіксували прибуття значних груп іноземців навпроти пункту пропуску “Дольськ”, що у Волинській області. Перед пунктом пропуску хасиди співали пісні та танцювали. У руках іноземці тримали плакати із закликами пропустити їх через кордон.

Про це повідомляє “Суспільне Волині”.

“Хасидів 5 годин вмовляли завернути назад”, — розповіла речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Зі слів речниці, близько 50 осіб прибули до пункту пропуску напередодні ввечері: “Вони пройшли прикордонний контроль на білоруському пункті пропуску і прослідували до нейтральної зони”.

На місце прибув Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко. На лінії кордону він зустрівся з хасидами та розповів про вимоги уряду до в’їзду іноземців в Україну: “Ви про такі рішення знали три тижні тому. Я розумію ваші традиції і звичаї, я розумію наскільки важливо Вам опинитися в Умані, проте в цьому році це неможливо”, — сказав він.

Перемовини з іноземцями тривали близько 5 годин: “Орієнтовно опівночі вони рушили назад, на територію Білорусі”, — розповіла Маргарита Вершиніна. Їжею та водою, як це було у пункті пропуску “Нові Яриловичі”, волинські прикордонники не забезпечували. Зі слів речниці іноземці мали власні продовольчі запаси.

Читайте також:   На Львівщині директорка ліцею публічно принизила школярок через гардероб (аудіо)

Окрім прикордонників, кордон у пункті пропуску “Дольськ” цієї ночі охороняли підрозділи Нацполіції та Нацгвардії.

Як повідомлялося, 14 вересня приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар’є Дері звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням пропустити паломників до України.

Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію. Щороку до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!