Список країн, для яких ЄС відкриє кордони з 1 липня: Україна до нього не потрапляє

Європейський Союз все ще не дійшов згоди щодо повного переліку “безпечних країн”, громадяни яких зможуть відвідати Європу в липні. Про це з посиланням на європейських дипломатів повідомляє “Euractiv”, пише “УНН”.

Так, після кількох днів переговорів дипломати ЄС у п’ятницю погодилися запропонувати перелік з 14 країн своїм національним урядам.

Хорватія, яка в даний головує в ЄС, просила країни висловити свої пропозиції до суботи, сподіваючись, що це питання може бути винесено на голосування серед 27 країн-членів.

“Досі тривають консультації, які триватимуть до понеділка… Немає бачення, куди це піде, але президентство все ще сподівається винести це питання на голосування в понеділок”, — повідомило агентству AFP джерело ЄС.

Спершу у четвер “зелений” список містив 54 країни, у тому числі Україну. Тепер, запропонований “безпечний” список містить всього чотирнадцять країн: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс та Уругвай.

Мандрівники з Китаю матимуть можливість в’їхати, але за умови, що Пекін дозволить те саме для європейців.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!