Суд виправдав військового, який будучи напідпитку, вчинив смертельну ДТП на Львівщині

Самбірський міськрайонний суд Львівської області звільнив від відбування покарання військового, який спричинив ДТП з летальними наслідками. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, пише “Status quo”.

ДТП сталася минулого року, у грудні. Командир відділення батальйону аеродрому — технічного забезпечення військової частини А3913 будучи напідпитку, разом з товаришем, повертався з полювання автомобілем “Кia Сerato”.

На автодорозі “Калинів–Дубляни–Волоща”, неподалік с. Калинів, Самбірського району, Львівської області, навпроти території складу АТМ № 120/1 в/ч А3913, перевищив максимально допустиму швидкість при русі на заокругленні дороги, втратив керованість над автомобілем, виїхав за межі проїзної частини, наїхав на дерево та перекинувся. У результаті ДТП, його пасажир загинув.

Обвинувачений свою вину визнав повністю. Розповів, що впродовж дня напередодні, разом із загиблим та іншими товаришами, були на полюванні, усі разом вживали спиртне, потім поїхав додому. Увечері йому передзвонив потерпілий, що разом із ще одним другом на джипі загрузли у селі Лановичі, Самбірського району. Обвинувачений приїхав та організував трактор, після чого ще раз випили. Відвозячи потерпілого додому в с. Корналовичі, Самбірського району, та рухаючись із швидкістю біля 90 км/год, він зачепив узбіччя, через що втратив керування автомашиною, з’їхав з дороги та потрапив у дерево, машина перевернулась. Коли отямився — його пасажир був мертвий. Потерпілій стороні частково відшкодував витрати у зв’язку з похороном та зобов’язується надалі надавати матеріальну допомогу дружині загиблого.

Суд взяв до уваги, що обвинувачений брав участь в антитерористичній операції в районі проведення АТО Луганської області, також проходив миротворчу Місію ООН зі стабілізації у ДР Конго.

6 вересня 2019 року, Самбірський міськрайонний суд Львівської області визнав військового винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на термін 3 роки й 3 місяці з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін два роки. Проте звільнив від відбування основного покарання з випробуванням на іспитовий термін 3 роки.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!