Суд у Гаазі виніс рішення на користь України

Міжнародний Суд Правосуддя ООН виніс рішення на користь України, визнавши, що він має юрисдикцію у справі України проти Російської Федерації. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

“Незважаючи на зусилля РФ уникнути відповідальності за свої численні порушення міжнародного права, сьогодні Суд остаточно відхилив заперечення РФ щодо юрисдикції та погодився з Україною, що її вимоги належним чином подані на розгляд Суду. Всі вимоги України, які стосуються фінансування тероризму в Україні та расової дискримінації в Криму, тепер будуть предметом розгляду на слуханнях по суті. Це беззаперечна перемога”, — зазначила в “Twitter” речниця МЗС Катерина Зеленко. 

Це означає:

1. Україна ініціювала позов проти Російської Федерації в січні 2017 року і вимагає відшкодувати збитки за триваючі і систематичні порушення двох конвенцій.

2. Звинувачень багато. Це і надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, і збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17, і обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська. Багато звинувачень по Криму: дискримінація щодо української та кримськотатарської громад, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання.

3. Суд відхилив заперечення Росії, яка вимагала від суду закрити справу та стверджувала, що конвенція по тероризму не може бути застосована щодо її допомоги бойовикам на Сході України.

4. Таким чином, надалі Суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.
Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!