Суд знову не перейшов до розгляду касацій Пукача щодо вбивства Гонгадзе

Касаційний кримінальний суд у четвер, 7 листопада, знову не розглянув касаційні скарги на рішення суду попередньої інстанції стосовно колишнього генерал-лейтенанта міліції Олексія Пукача. Про це із зали суду, інформує журналіст “Insider”.

Йдеться про касації Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Гонгадзе, та про касації потерпілого Подольського.

Як пояснив представник Подольського, потерпілий хоче, щоб справу повернули в апеляційну інстанцію, і провели повний судовий розгляд з допитом тих свідків, які не були заслухані (у тому числі Леонід Кучма, — ред.)

Підсудний Пукач в свою чергу має намір скасувати вирок суду.

Проте в ході засідання 7 листопада було заявлено клопотання про відкладення засідання. Так, прокурор Троян надав клопотання про відкладення розгляду через атестацію. Адвокат Пукача просив відкласти розгляд на час після 26 листопада.

Від другого адвоката потерпілого Костіної надійшла вимога, у якій вона просить виконати ухвалу про усунення Теличенко Валентини від представництва інтересів потерпілої сторони.

“Теличенко була допитана як свідок у справі Гонгадзе. 31 травня 2017 року її усунули від процесу. Проте суд надсилає їй повістки як учаснику розгляду”, — пояснила вона.

Зрештою судді заявили, що вважають необхідним надіслати цю вимогу усім учасникам процесу, зокрема потерпілій Гонгадзе, щоб учасники підготували свою позицію з приводу цього, і висловили свою точку зору.

Вдітак, суд задрвольнив клопотання захисника Пукача і відклав розгляд касаційних скарг до 5 грудня, до 15:00 год.

Як стало відомо, наразі, у провадженні у Мирослави Гонгадзе немає свого представника.

Олексія Пукача засудили до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Зазначимо, раніше до Верховного Суду було подано кілька касацій — від захисту Пукача та від представників потерпілої сторони.

За словами Валентини Теліченко, Пукач просив суд перерахувати йому відбуту частину покарання. А в СІЗО, за її словами, він просидів 6.5 років.

“Якщо це помножити на два виходить — 13. Таким чином рахується, що 15 років він вже відбув”, — розповіла вона.

Як зазначив прокурор, 66-річний Пукач відбуває покарання у колонії в Тернопільській області.

Нагадаємо, журналіст Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. В листопаді того самого року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.

У січні 2013 року Печерський райсуд столиці виніс вирок Пукачу. Йому призначили покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Апеляційний суд у 2016 році залишив вирок без змін.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!