Суд зобов’язав автозлодіїв прочитати Марка Твена, Джека Лондона та Тараса Шевченка

Малиновський районний суд міста Одеси присудив умовний термін двом автозлодіям, які за попередньою змовою пограбували два автомобіля. Окрім того, рішенням суду чоловіки зобов’язані прочитати книги класиків літератури. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Свою вину в інкримінованому їм злочині хлопці визнали повністю та підтвердили факт викрадення чужого майна.

Призначаючи покарання обвинуваченим і встановлюючи ступінь їх вини у вказаному злочині, суд дав оцінку не окремому вчинку обвинувачених, а і їх особистості, наскільки вона проявилася у злочинних діях, наскільки вони мають нахили до скоєння правопорушень. Окрім того, суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, характер, мотиви та обставини вчиненого злочину, а також наявність обставин, що пом`якшують покарання та відсутність обставин, що обтяжують покарання.

“Допитуючи обвинувачених в судовому засіданні, судом встановлено, що вони фактично за своїм розвитком, ще неповнолітні діти, хоча і мають відповідний вік. Відповідаючи на питання сторін та суду, обвинувачений очевидно не розумів всіх наслідків можливої кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення проти власності. Загалом, відносини власності для обох обвинувачених є певною прогалиною в знаннях. І це не є дивним, оскільки вихованням обох обвинувачених вочевидь займались не в достатній мірі. Про це свідчить в тому числі мова, побудова речень, малий словарний запас слів, самі висловлювання, створення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості й навіть здатності побудови в умі складного речення. Про певну дитячу, майже нерозумну для дорослої людини поведінку свідчить також і обставини правопорушення, які показують, що вчинення крадіжки обвинуваченими відбувалось при наявності з собою всіх документів, які посвідчують особистість кожного (паспорти та інші документи). При цьому вказані документи були залишені у рюкзаку на місці скоєння правопорушення”, — йдеться у матеріалі справи.

Суд зобов’язав хлопців поповнити прогалини у своїх знаннях: прочитати наступні твори:
1) Повість “Пригоди Тома Соєра” 1876 р. автор Марк Твен;
2) Роман “Пригоди Гекльберрі Фінна” 1884 р., автор Марк Твен;
3) Пригодницька повість “Біле Ікло” 1906 р., автор Джек Лондон;
4) Вірш Тараса Шевченка “Минають дні, минають ночі…” 1845 р.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!