Свинець, цинк, нафтопродукти: поблизу «Збиранки» екологи виявили небезпечні елементи

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції у Львівській області регулярно проводять кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) ЛКП «Збиранка», передає Держекоінспекція.

За 9 місяців 2019 року відібрано 162 проби поверхневих вод та 72 об’єднаних проби ґрунту.

За результатами проведених лабораторних досліджень поверхневих вод:
виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій згідно культурно-побутових норм водокористування в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги “Львів–Рава-Руська”, приблизно 1 км від підніжжя полігону ТПВ по показниках: сухий залишок та хімічне споживання кисню;
— помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;
— річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);
— річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів з’ясовано, що полігон ТПВ ЛКП «Збиранка» негативно впливає на ґрунти у зоні полігону.

У відібраних пробах ґрунту виявлені перевищення забруднюючих речовин щодо фону по показниках: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!