Трагедія на Одещині: 11-місячне немовля втопилося у каструлі (відео)

052c7718407e85e43b760415e850ebec
052c7718407e85e43b760415e850ebec

11-місячне немовля втопилося в каструлі з водою. Трагедія сталася на Одещині. Мати в поліції розповіла, що відволіклася лише на кілька хвилин. А коли похопилася, з величезної каструлі виглядали лише ніжки сина. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Це сталося на дачі. Хлопчик бавився на подвір’ї, мати поруч поралася по господарству. Зайшла у курник — забрати яйця. А малюк у цей час, вочевидь, зацікавився тривідерною каструлею з водою, з якої напували домашніх тварин.

«У каструлі було всього лише половина води. Він перехилився туди. Якби була б повна, то інша справа. А половина — він почав тягнутися до води і…», — говорить черговий лікар станції швидкої допомоги міста Теплодар Ігор Маловіченко.

Мати побачила лише ніжки, що виглядали з каструлі. Розгублена жінка замість дзвонити у «швидку» сама намагалася реанімувати сина.

«Штучний масаж серця робила. Дихання вона робила. Ну, легені були забиті, скоріше за все, водою».

А потім покликала з міста знайомого з автівкою. Він примчав до дачного кооперативу, і дитину машиною повезли у місто на станцію «швидкої». І хоча від дачі до Теплодара не більше двох кілометрів, час був втрачений.

«Уже був у стані біологічної смерті. Тобто, ті заходи, які вона робила, були неефективні. Вона була шокована, спілкуватися з нею було тяжко. Це страшно, крики», — згадує черговий лікар станції швидкої допомоги. 

Сусіди та знайомі про цю родину кажуть лише добре.

«Родина благополучна, на обліку не перебуває. Сім’я молода, дитина — єдина», — каже заступник міського голови Олександр Ковальов.

Правоохоронці ще вивчають обставини трагедії. Утім, поки батьківської провини в тому, що сталося, не бачать.

«Це нещасний випадок», — зазначила начальник відділу комунікації ГУНП в Одеській області Любов Гордієвська.

Як діяти, коли спіткає подібне нещастя, розповів медичний інструктор. Олег Картавий радить усім батькам пройти елементарні курси першої допомоги. Бо навіть витягти дитину з води без паніки вони часто не можуть.

«Якщо дитині небезпечна ця вода, її потрібно звідти витягати. Не просто висмикувати, а акуратно витягувати, бо можна спровокувати травму», — каже інструктор з домедичної допомоги Олег Картавий.

Послухайте дихання. Якщо є, переверніть дитину на бік, аби звільнити легені від води. Якщо все гаразд, буде кашель. Якщо дихання немає, робіть реанімацію. Бо вже за 5–10 хвилин під водою може початися гіпоксія і пошкодження мозку.

«Якщо кашлю немає, потрібно чітко шукати точку масажу і проводити серцево-легеневу реанімацію. Необхідно робити штучний вдих і непрямий масаж. 30 компресій на грудну клітку ефективно, якісно дадуть можливість крові пройти в мозок, тим самим дати дитині життя. Після 30 компресій ми знову беремо і робимо два штучні вдихи дитині», — радить фахівець.

Але навіть якщо батьки навчені це робити, «швидку» треба викликати негайно. 

https://www.youtube.com/watch?v=AhmZ2h8E1mQ

varta1.com.ua: Новини