Цікавий, зручний та зелений - або як оновлять Сихів?

BB6A0391
BB6A0391

Сьогодні, 23 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення «Про затвердження Стратегії розвитку громади Сихова». Візія цього району до 2027 року – цікавий Сихів, зручний Сихів та зелений Сихів. Про це повідомили у прес-службі міської ради.



[caption id=«attachment_47430» align=«alignnone» width=«395»] Фото: Еко-свято на Сихові[/caption]

Як зазначив під час виступу директор Інституту міста Олександр Кобзарев, визначення пріоритетів проводилося із активним залученням громади, відтак було вироблено візію району , яким мешканці хочуть бачити його через 10 років.


На їхню думку, Сихів має бути привабливий для життя, відпочинку та роботи і доступним для людей різного віку та рівня мобільності. Також він повинен забезпечити повний цикл дозвілля та соціальні потреби – доступ до освіти, медицини, закладів громадського харчування і тд.


Також сихівчани хочуть, аби їхній район теж став точкою притягання для тих львів’ян, яким стало тісно від туристів у центрі міста.


Крім того, Олександр Кобзарев розповів про основні інфраструктурні та соціальні проекти, які планують реалізувати в цьому районі до 2027 року.


"Відтак, було визначено три головні пріоритети: цікавий Сихів, зручний Сихів, зелений Сихів. Щодо конкретних проектів по цікавості – це ревіталізація культурно-освітнього центру Довженка і відновлення площі; створення екскурсійного маршруту по Сихову; будівництво спорткомплексу ігрових видів спорту; відкриття медіатеки й майстерні для дітей; проведення фестивалю на Сихові, облаштування міжбудинкових переходів, як мистецьких об’єктів. Адже сьогодні такі переходи непривабливі й неосвітлені, лякають мешканців у вечірній час. Тому зробимо їх як арт-об’єкти.


Якщо говорити про Сихів зручний, то у межах стратегії планується створення автомагістралі по вул. Вернадського; упорядкування стихійної торгівлі; встановлення камер; тролейбусні лінії: вул.Стрийська - Шувар, Автовокзал - ТРЦ Кінг-Крос Леополіс; створення громадських просторів (мінімум 1 на рік); новий ДНЗ. Серед додаткових проектів, які впливають на зручність, є встановлення індивідуальних теплових пунктів.


Щодо третього пріоритету – Сихів Зелений, ми говоримо про культуру Zero waste на Сихові; уроки соціальної екології; парк Івана Павла ІІ (у тому числі створення зеленого лабіринту); зелений шлях на проспекті Червоної Калини (максимальна висадка дерев); створення міських садів на дахах будівель. " - зазначив Олександр Кобзаєв.


 


 

varta1.com.ua: Новини