У 6-річної дівчинки з Самбора виявили рідкісну хворобу, пов’язану з коронавірусом

Опубліковано 30 Липня 2020 о 18:29

У 6-річної дівчинки з Самбора, що на Львівщині, минулого тижня діагностували захворювання, яке до сих пір не фіксували в Україні. У світі цю хворобу почали виявляти у дітей вже після поширення Covid-19.

Йдеться про педіатричний мультисистемний запальний синдром, який за симптомами подібний на рідкісну хворобу Кавасакі, яка вражає судини у дітей та призводить до порушення серцевої діяльності, пояснила заступниця директора Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Олена Козлова, пише «Твоє місто».

Хворобу характеризує висока температура, висип, набряки, запалення, що вражає шкіру, очі, судини і серце, а також інфекційно-токсичний шок.

«Дівчинку скерували до ОХМАТДИТу з підозрою на «гострий живіт» (синдром, що розвивається при гострих захворюваннях органів черевної порожнини і який часто потребує невідкладної хірургічної допомоги), оскільки вона скаржилася на болі в животі. Лікарі після обстеження такий діагноз виключили, однак батьками порадили проконсультуватися у інфекціоністів через висипку і прояви інфекції», — каже вона.

Дитячі інфекціоністи Львівської обласної інфекційної лікарні, у свою чергу, заперечили у дитини будь-яке інфекційне захворювання і з підозрою на синдром Кавасакі скерували до Чорнобильської лікарні.

За словами Олени Козлової, у дитина була гарячка, знесилення, висип, набряк кистей рук, порушення серцевої діяльності, загалом симптоми дуже подібні на хворобу Кавасакі.

Коли дівчинці зробили тест на коронавірус, виявили, що вона безсимптомно перенесла Covid-19.

«У неї був досить високий імуноглобулін G, що свідчить про перенесений коронавірус. Терапія була доволі потужна, але стан за кілька днів у дівчинки стабілізувався, відновилася серцева діяльність», — зазначила заступниця директорки Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Наразі, дівчинка продовжує лікуватись у педіатричному відділенні і найближчим часом її можуть відпустити додому.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM