У Бродах обвалився дах синагоги, пам’ятки архітектури (відео)

У Бродівській синагозі стався обвал колони, що тримала на собі дах. Про це інформує сюжет “Броди online”.

Бродівська синагога є пам’яткою архітектури національного значення. Зведена у XVIII столітті. Нині перебуває в аварійному стані. Синагога має статус пам’ятки архітектури національного значення під охоронним № 403.

Руйнування почалось не вчора, про це згадують у соцмережі.

“Ось так загинається одна з єврейських перлин Галичини — Бродівська синагога. Рік тому “ЛьвівМозАрт” влаштував пафосний концерт з квитками за шалені гроші, при цьому синагогу використали як сцену але палець о палець не вдарили аби хоч на йоту зробити щось у синагозі. Дуже символічно звучав тоді кадіш (поминальна молитва), саме він звучав по синагозі.

Ганьба місцевій владі, яка мовчазно спостерігає за руйнуванням цієї будівлі. А відповідь в них одна — НЕМАЄ КОШТІВ (але справа не в грошах, а в бажанні). Зате є мовчазна згода спостерігати за руйнуванням пам’ятки архітектури… У мене немає слів! Це просто іспанський стид!!! Цей факт має мати широкий розголос”, — пише користувач Sasha Nazar, у “Facebook”.

Довідково, синагога розташована на південному заході від площі Ринок, на сучасній вулиці Гончарській. Перші згадки про дерев’яну синагогу в Бродах належать до кінця XVI ст. Нині божниця знаходиться в руїні.

Втрачені північна та південна прибудови будівлі. Літом 1988 року обвалилася західна стіна, а починаючи від 2006 року систематично почали обвалюватися склепіння. У квітні 2019 року місцевим активістом встановлено нові двері. 4 серпня 2019 року, в рамках третього фестивалю класичної музики “LvivMozArt”, на руїнах синагоги відбувся симфонічний концерт-реквієм, присвячений австрійському письменнику та публіцисту Йозефу Роту. У концерті було задіяно понад 200 митців та зіркових солістів з усього світу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!