У дідуся з Львівщини діагностували небезпечну хворобу

У 70-річного мешканця Дрогобиччини, який зараз перебуває  у важкому стані в реанімаційному відділенні Львівської обласної інфекційної лікарні, діагностували лептоспіроз. Про це пише “Дрогобиччина — новини краю“. 

Чоловіка госпіталізували у важкому стані, з гострою нирковою та печінковою недостатністю. 

Зазначається, що він живе один у селі. Напередодні захворювання прибирав у сараї, де бачив мишей. Не дотримувався правил особистої гігієни, тож заразився лептоспірозом.

«Захворів ще 15 жовтня. Спершу його госпіталізували до Трускавецької міської лікарні з попереднім діагнозом — передінфарктний стан. Його стан погіршувався. За кілька днів лікарі помітили у хворого жовтушність шкіри, він скаржився на біль у литкових м’язах, підвищену температуру тіла. Його скерували в інфекційне відділення Стебницької міської лікарні», — каже Ірина Куліш із Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Лікарі-інфекціоністи запідозрили лептоспіроз і 24 жовтня госпіталізували чоловіка у Львівську обласну інфекційну лікарню в реанімаційне відділення.

«Хворий поступив у важкому стані. У нього була жовтяниця, гостра ниркова і печінкова недостатність, геморагічний синдром (підвищена кровоточивість судин). Він п’ять днів провів у реанімації. Станом на зараз, його стан ще важкий, але з позитивною динамікою», — повідомив Володимир Красильников із Львівської обласної інфекційної лікарні.

Додадмо, що цього року на Львівщині зафіксовано вже 26 випадків лептоспірозу, один з них — летальний. Торік таких випадків було 18.

Нагадаємо, що лептоспіроз — це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39–40 градусів Цельсія, хворі скаржаться на сильний біль голови, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!