У Дрогобичі СБУ викрила розтрати комунальниками бюджетних коштів, призначених на вивезення сміття

У Дрогобичі Служба безпеки України викрила керівництво комунального підприємства, яке організувало механізм розтрати бюджетних коштів, виділених на утилізацію відходів, що спричинило екологічну небезпеку в регіоні.

Про це повідомили в управлінні СБУ у Львівській області, у п’ятницю, 17 січня.

За версією слідства, 39-річний директор одного з комунальних підприємств Дрогобицької міськради привласнив понад мільйон гривень бюджетних коштів під час вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Посадовець дав вказівку складувати відходи на території, облаштованій нібито під сортувальну лінію, якої фактично немає.

У листопаді 2019 року, Державна екологічна інспекція у Львівській області склала протокол щодо порушень експлуатації земельної ділянки. Згідно з документом на вказаній ділянці виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонової проби: цинку, фосфору, свинцю, нітратів, хлоридів. Екоінспекцією вживаються заходи щодо нарахування суми завданих збитків внаслідок забруднення земель, яке заподіяло комунальне підприємство Дрогобицької міської ради.

Наразі, СБУ провела обшуки у службових і нежитлових приміщеннях комунального підприємства, де виявили та вилучили фінансову та бухгалтерську документацію, яка доводить проведення оборудки.

Обшуки проводились спільно зі слідчими Дрогобицького ВП ГУ НП (Поліція Львівської області), під процесуальним керівництво Дрогобицької місцевої прокуратури (Прокуратура Львівської області).

Органи прокуратури зареєстрували кримінальне провадження за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) за фактом ймовірної причетності посадовців комунального підприємства до протиправної схеми привласнення та розтрати більше мільйона гривень коштів цього ж підприємства.
За попередніми оцінками Державної екологічної інспекції у Львівській області, на сміттєзвалищі у Дрогобичі суттєво перевищено вміст забруднюючих речовин (відносно фонової проби) таких, як цинк, нітрати, фосфор, свинець, хлориди тощо. Відтак, після проведення низки експертиз буде вирішено питання про оголошення фігурантам підозр. На даний час досудове розслідування триває.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!