У Харкові запобігли ФСБ-ному теракту (фото, відео)

Вибухівку мали ввести в дію у годину пік. Сьогодні, 22 березня, співробітники Служби безпеки України, під час спецоперації, запобігли терористичному акту у харківському метрополітені. Як йдеться у повідомленні прес-центру СБ України, оперативники з’ясували, що спецслужби РФ завербували мешканця Харкова для організації та здійснення теракту на одній із станцій метро.

Співробітники Служби безпеки України, під час здійснення комплексу заходів з контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури, запобігли терористичному акту у харківському метрополітені.

Спецоперацію проводили Управління СБ України в Харківській області та Головне управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області. 

Оперативники СБ України з’ясували, що спецслужби РФ завербували мешканця Харкова для організації та здійснення теракту на одній із станцій метро. За задумом кураторів, вибух мав призвести до численних людських жертв та дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні напередодні президентських виборів.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 15, ст. 258 Кримінального кодексу України, співробітники СБУ задокументували, що представники спецслужб РФ передали виконавцю вибуховий пристрій потужністю шістсот грамів тротилу, який мав спрацювати від телефонного дзвінка. Вони також надали інструкції щодо проведення підготовчих заходів із вчинення теракту та виплатили п’ятнадцять тисяч доларів США за виконання злочину.

З’ясовано, що вже у Харкові зловмисник придбав цвяхи, шурупи, болти й гайки, якими планував начинити вибуховий пристрій для підсилення його вражаючої дії та збільшення кількості постраждалих. Під час проведення спецоперації, українська спецслужба не допускала виникнення будь-якого ризику для життя та здоров’я громадян.

У межах досудового розслідування оперативники СБУ завчасно вилучили зі схованки підривника справжній вибуховий пристрій та замінили його на «муляж». Співробітники спецслужби затримали зловмисника згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після встановлення на станції метро «Індустріальна» вибухового пристрою, під час масового скупчення людей. Йому повідомлено про підозру в скоєнні терористичного акту.

Триває досудове слідство.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!