У Хмельницькому родичка місцевого депутата без документів перебудовує історичну будівлю (ФОТО)

У Хмельницькому, на центральній вулиці міста — Проскурівській перебудовують чергову пам’ятку архітектури. Водночас, профільні структури, які в своїй компенції мали б здійснювати ретельний контроль за згаданою діяльністю, заплющують очі на зміни фасаду. Про це повідомляє “Bihus.Info”.

Хмельницька міська рада зауважує, що від власників приміщення жодних попередніх заяв не отримувала, а про роботи на щойно виявленому об’єкті культурної спадщини дізналась зовсім випадково.

«Ми не давали жодних дозвільних документів на проведення робіт. І жодних звернень до нас не надходило», — зазначила заступниця начальниці управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької  ОДА Валентина Лукашук.

«Ми ще у серпні вийшли на обстеження та виявили порушення. Власники змінили розміри віконних отворів без погодження органу охорони культурної спадщини. Ми склали відповідний акт і направили його в область», — заявив начальник управління культури  і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.

От тільки в області чомусь порушень із розмірами вікон не виявили чи то зігнорували. Очевидно, беручи до уваги той факт, що законними власниками з травня цього року є пані Ніна Худецька та Наталія Місюра. Дві фігури також згадані у контексті незаконної оборудки. Власне, Худецька — матір  депутата місцевої ради від ВО «Батьківщина» Віталія Худецького. Місюра ж пов’язана з бізнес-партнером Худецького, таким собі ресторатором Сергієм  Х.

Нещодавно власники розпочали утеплення фасаду пінопластом, що лише вкотре зафіксувало нові порушення.

Сам згаданий депутат запевняє, що в будівлі роблять все «як треба»: «Там зараз відбувається вирівнення фасаду, а не утеплення і це не є роботами, все це робиться, щоб пофарбувати стіни у визначений міською радою колір «Гавана 16».

«Пам’ятко-охоронна справа сьогодні зазнає руйнівних процесів. Я досліджую цю тему в архівах. Тож можу сказати, що станом на сьогодні ми втрачає утричі більше пам’яток, ніж у другій половині часів Радянського союзу. Чому? Там працювала система. Нехай вона була ідеалізована, але вона працювала. Ми неодноразово звертались до правоохоронних органів, але вони не хочуть за це братись», — зазначає пам’яткоохоронець, історик, аспірант Центру пам’яткознавства НАН України Сергій Шпаковський.

Нагадаємо, у  2010 році будівля на Проскурівській потрапила в список щойно виявлених об’єктів архітектури. Будинок на Проскурівській — будинок магазину мануфактури, який був зведений на межі 19-20 століть. Однак, під час попередніх реконструкцій втратили близько 50 відсотків автентичних елементів споруди.

 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!