У Карпатах рятувальники знайшли 5 туристів, які знехтували негодою і заблукали (фото)

23 лютого, о 19:05 год., до Служби порятунку повідомили, що під час проходження туристичного маршруту заблукала група туристів з 5 чоловік. Вони рухалися маршрутом з c. Кваси у напрямку гори Петрос, Рахівського району. Про це інформує ДСНС України.

Четверо з туристів 1993, 1994, 1996 та 2000 років народження, є мешканцями Києва, а один з них, 1993 року народження (керівник групи), з м. Кременець, Тернопільської області.

Спочатку пошуки проводили три пошуково-рятувальні відділення Рахівської гірської пошуково-рятувальної групи у складі 10 рятувальників та 2 одиниць техніки. Згодом їм на допомогу було направлено ще 5 гірських пошуковців з м. Рахів на одному автомобілі.

Пошукова операція ускладнювалась темною порою доби, хутровиною та значною лавинною небезпекою. Під час проходження схилом, одна з пошукових груп зірвала два снігові карнизи, тож о 04:35 год. пошуки було призупинено, через небезпеку для рятувальників.

О 05:10 год. на зв’язок із надзвичайниками вийшов керівник групи та повідомив, що він відокремився від групи та рухається у бік с. Богдан, Рахівського району.

О 06:00 год., 24 лютого, пошукові роботи відновлено і, наразі, рятувальники рухаються у бік ймовірного місця знаходження туристів.

О 12:07 год. закарпатські рятувальники знайшли туристів, які напередодні заблукали у Карпатах. Знайшли заблукалих за кілометр від вершини Петроса. Стан туристів задовільний і, наразі, рятувальники допомагають їм дістатися до безпечного місця.

ДСНС нагадує, що, наразі, у горах Закарпатської області оголошено штормове попередження.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!