У Карпатах за один день заблукали п’ятеро туристів

У районі полонини Драгобрат, у Карпатах, учора, 13 лютого, заблукали відразу п’ятеро туристів: громадянка Литви, а також троє киян і полтавчанка.

Рятувальники провели дві пошукові операції і знайшли заблукалих до настання ночі. Про це сьогодні повідомляє пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій.

“Перше повідомлення про заблукалих у горах людей рятувальникам надійшло о 16:10 год., від громадянки Литовської Республіки, 1991 року народження, яка заблукала в районі долини Крачунеска. Під час проведення пошукових робіт іноземки, а саме в 17:00 год., в оперативно-рятувальну службу надійшло повідомлення про заблукалих у цій же місцевості ще чотирьох туристів, 1981, 1991,1994 і 1996 народження, серед яких — троє киян і полтавчанка”, — зазначили в ДСНС.

На пошуки туристки з Литви було направлено чотирьох професіоналів Ясінянського гірського пошуково-рятувального відділення. Також з ними пліч-опліч йшов один громадський рятувальник. Її вдалось знайти близько 17:30 год. та в супроводі одного рятувальника доправили до тимчасового місця проживання (урочище Драгобрат).

Чотирьох українців відшукали близько 19:00 год. Від медичної допомоги туристи відмовилися.

“Рятувальники вкотре звертаються до туристів з проханням не виходити в гори на період погіршення погодних умов та значної лавинної небезпеки. Адже  такі походи  можуть коштувати найціннішого скарбу людини — життя!” — йдеться у повідомленні.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!