У курортному Моршині провакцинували вже 61% населення в рамках пілотного проєкту із одночасної вакцинації

 

У курортному місті Моршин (Львівська область) за неповний місяць 61 % населення отримали щеплення в рамках пілотного проєкту із одночасної вакцинації.

Про це «Радіо Свобода», 13 травня, розповів очільник міста Руслан Ільницький.

«Станом на сьогодні ми маємо 61 % провакцинованих першою дозою. Із завтрашнього дня починається вже вакцинація другою дозою. Якщо врахувати, що за останні кілька місяців, за даними наших лікарів, перехворіло коронавірусом десь до 15 %, то можна говорити, що вже є достатня кількість вакцинованих, аби через кілька тижнів спостерігати формування колективного імунітету. Це моя думка, офіційної позиції МОЗу я поки не знаю», — сказав Ільницький.

Вакцинувати 61 % мешканцыв міста було непросто, визнає мер. Коли пілотний проєкт лише розпочинався, до пунктів щеплення оперативно прийшли ті, хто чекав на таку можливість. А далі потрібно було вести діалог із людьми, розгортати масштабну інформаційну кампанію.

 

Окрім цього, в місті розмістили три білборди, на магазинах розклеїли плакати. Ставили також намети, де роздавали інформацію про важливість вакцинації загалом, і про “CoronaVac” зокрема. Інформацію поширювали місцеве телебачення та соцмережі. Інформаційна кампанія була дуже напруженою, резюмує Ільницький.

До завтра МОЗ має вирішити: чи продовжувати вакцинувати в Моршині всіх бажаючих, не поділяючи їх на пріоритетні групи, чи обмежитись наданням другої дози тим, хто вже зголосився отримати першу. Після другої дози відомство аналізуватиме, як у місті розвивається епідемічна ситуація, каже Ільницький.

Пілотний проєкт із вакцинації розпочався в Моршині 16 квітня. Уперше в Україні певне місто вакцинується за окремою схемою. Головна мета цього пілотного проєкту — колективний імунітет місцевих мешканців і працівників санаторіїв, щоб зробити місто безпечнішим і відкрити курорт.

Досвід цього пілотного проєкту з вакцинації потім зможуть використати фахівці з МОЗ, адже всі процеси фіксуватимуться, щоб потім дослідити результати таких одночасних щеплень для більшості мешканців Моршина, розповідав Ільницький. Надалі стан здоров’я жителів міста і працівників санаторіїв пильно моніторитимуть.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!