У київській школі вчитель урок української мови викладає російською

В одній з центральних київських українських шкіл одна з нових/молодих вчительок української мови веде уроки цієї мови російською. І ніби батьки вже звертали на це увагу керівництва, але поки що результату – нуль. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Бачу, що якраз нещодавно Міністерство освіти і науки України, Лілія Гриневич розіслали листа закладам освіти усіх рівнів, в якому звертають увагу на те, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова, і тому уроки, лекції, практичні та семінарські заняття, навчально-виховні заходи у державних закладах освіти мають відбуватися українською. 
Наголошую – я про освітні програми шкіл без вивчення мов національних меншин, а суто про ті, що розробляються на основі типових програм…” – йдеться у повідомленні.

“Чи дослухаються керівники та виконавці? Адже по суті не маємо ніяких важелів для забезпечення контролю та відповідальності за дотриманням законів України у цій царині навіть в центральних офіційно україномовних школах столиці. Невже лишається розраховувати суто на небайдужість і активність батьків у кожному такому кричущому випадку, як той, про який розповіли мені діти?” – запитує віце-прем’єр.

 

 

Posted in НОВИНИ
Çàãðóçêà...