У ЛОДА розповіли причини продовження карантину (відео)

Опубліковано 1 Червня 2020 о 17:39

Сьогодні на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про продовження карантинних обмежень до 5 червня.

“Карантинні заходи ми продовжили до 5.06.2020 р. Причиною є те, що станом на сьогоднішній день показник інцидентності складає 13,5 одиниць. Це означає. що у нас немає правових підстав говорити про послаблення карантинних обмежень”, — повідомив заступник очільника ОДА Тарас Грень.

Розшифровуючи цей показник, заступник голови зазначив, що по Львову цей показник складає 27,3. Якщо брати область без міста — він складає лише 7.

“Джерелом формування показника інцидентності є місто Львів. не має можливості розділити місто Львів від решти Львівської області. Як наслідок, до тих пір поки у Львівській області та у Львові показник інцидентності складатиме 27,3 одиниць, в обласної комісії ТЕб та НС немає підстав для формування пом’якшень карантинних заходів”, — сказав Тарас Грень.

За його словами, саме ситуація у Львові вплинула на рішення про продовження карантинних заходів.

“Було направлено повідомлення до міської комісії ТЕБ та НС, щоб цей показник інцидентності зменшився”, — сказав Тарас Грень.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, відмічається зростання кількості пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування за останні 7 днів.

«Якщо аналізувати показники, то ми не входимо в ту межу, яка дозволяє послаблення карантину, адже кількість пацієнтів зі Львова становить левову частку  серед усіх інфікованих», — наголосив Орест Чемерис.

Постанова Кабміну передбачає три критерії, за якими можна послаблювати карантин. Львівщина попадає під послаблення лише по двох. По інцидентності область не проходить межу, за якою можна пом’якшувати карантин.

Відтак, комісія ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 5 червня.

Рішення стосується відкриття садочків, спортзалів та повноцінного відновлення руху громадського транспорту.

Додамо, що показник інцидентності — це кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 000 населення, складає менше 12 на 100 000 населення (тижневий рівень захворюваності на 100 000 населення в період умовного піку епідемії на території України +50 %).

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM