У Львові 1 жовтня стартує Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев»

У Львові з 1 по 8 жовтня відбуватиметься традиційний Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев–2021». Цьогоріч фестиваль є сценічним, однак в програмі є заплановано і кілька вуличних заходів. Гасло фестивалю залишається незмінним: «Класика очима експерименту».

Як повідомили «Варта1» у ЛМР, у Львові будуть представлені театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади та України.

Цього року «Золотий Лев» відбуватиметься на таких локаціях: театр «Воскресіння», Перший театр, театр Лесі, театр ім. М. Заньковецької, Центр Довженка та на площі перед Львівською оперою.

Традиційно фестиваль розпочнеться з Карнавальної ходи, яка пройде вулицями міста. Цей захід проведуть за умови, якщо не буде карантинних обмежень. Якщо ж вони все-таки будуть, то організатори проведуть невеличке локальне відкриття на площі перед Оперним театром.

Серед родзинок фестивалю варто відзначити відомий в Європі театр “A-Part” у коопродукції з театром Amareya (м. Катовіце, Польща) з виставою «Чотири» в постановці М. Херіча. Цього разу зустріч художників, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестом, створили картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносять глядача у вимір абстракції. Тож ці дві сфери — абстрактна та матеріальна — зустрілися в оголених тілах чотирьох актрис і створили видовище театру “A-Part” та театру “Amareya”. Тут тіла одночасно виступають як реквізит, декорація та актор (Вистава відбудеться 4 жовтня о 20.00 в Першому театрі).

Театр «Потлах» (м. Фара ін Сабіна, Італія) представить постановку «20 тисяч льє під водою» Ж. Верн. Ця вистава була і залишається визнаною на різних міжнародних театральних фестивалях у багатьох країнах світу.

Ця вистава випливає з ідеї накопиченого досвіду Театру «Потлах» у роботі з актором та його сценічною присутністю, в поєднанні з найсучаснішими цифровими та світловими техніками. Актори буквально “занурені” в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проекцій та сучасних світлодіодних ліхтарів і тому цей унікальний італійський колектив занурить глядача у відкриття фантастичного глибоководного світу та таємничого «Наутілусу» на чолі з капітаном Немо. Вистава візуально дуже красива, підходить для перегляду з дітьми. Вистава відбудеться 5 жовтня о 17:00 год в театрі Лесі.

Ще однією родзинкою фестивалю стане остання прем’єра Тбіліського вільного театру Автанділа Варсімашвілі — комедія «2030 — Нам нічого втрачати». Вистави цього видатного режисера вже встигли припасти до душі глядачам «Золотого Лева» в попередні роки, і тепер вони знову матимуть нагоду зустрітися з чудовими акторами Вільного театру та насолодитись неймовірно смішною постановкою.

Унікальний проект «Емігранти» С. Мрожека представить театр “Petofi” (м. Шопрон, Угорщина) спільно з театром (м. Комарно, Словаччина). Актори гратимуть виставу в своєрідній «клітці». Вистава відбудеться в малому залі театру «Воскресіння».

Серед українських театрів на фестивалі будуть представлені колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича, Львова.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!