У Львові для порятунку хворих із COVID-19, за тиждень тричі ампутували кінцівки (ФОТО)

Вірус стає агресивніший. І це не чергова «жахалочка». Тромбози, як ускладнення почастішали, тільки за цей тиждень нашим хірургам довелося тричі ампутовувати кінцівки, аби врятувати життя пацієнтів. Усі вони вони потрапили у наше COVID-відділення через важкий перебіг хвороби. Згодом додалися симптоми тромбозу,повідомляє КНП “8-а міська клінічна лікарня м. Львова” у “Facebook”.

«Якщо порівнювати, то від початку пандемії кількість таких ускладенень, у 8 міській клінічній лікарні, трапилося лише 15 разів.

У зоні ризику ті, які хворіють на діабет, генералізований атеросклероз, а також пацієнти із надвагою чи ті, які палять.

Чому так стається? COVID-19 викликає тромбування дрібних і крупніших судин в різних ділянках тіла. Найчастіше потерпають легені, адже вірус викликає агрегацію дрібних клітинок крові, які приводять до мікротромбування. Траплялися такі випадки, коли пацієнти почували себе добре, а клінічна картина на КТ показує маштабне ураження легень, або навіть навпаки, пацієнту важко дихати, а на КТ не видно змін. Після легень найчастіше тромби утворюються у кишківнику та нижніх кінцівках.

Підсутпність і в тому, що тромбоз як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, але після повного одужання. Тому, важливо, після виписки із лікарні, бути на постійному контролі у сімейних терапевтів», — зазначається у повідомленні.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!