У Львові госпіталізували новонароджену дитину, хвору на COVID

 

До дитячої клінічної лікарні “ОХМАТДИТ” госпіталізували новонароджену дитину, хвору на коронавірус. Вона заразилась від ковід-позитивної матері. Про це під час брифінгу розповіла директорка медзакладу Олександра Бурда, передає “Суспільне”.

Дитина потрапила до лікарні наприкінці минулого тижня у важкому стані.

“З усіх дітей у нас зараз найважчою є новонароджена, яка заразилася від хворої матері. Дитина теж ПЛР-позитивна. У нас є підозра на синдром Кавасакі. Ми радимося, збираємо консиліуми і думаємо, як тій дитині допомогти. Робимо все необхідне, застосовуємо інтенсивне лікування, проте спрогнозувати як розвиватиметься хвороба складно”, — каже Олександра Бурда.

За словами директорки “ОХМАТДИТу”, лікарі вже провели необхідні дослідження і дитина отримує комплексне лікування. Втім такі випадки трапляються дедалі частіше.

 

“Найагресивнішою за перебігом є хвороба в новонародженої дитини. Фактично ті малята, які були раніше, вони виходили легко, без ускладнень, а на сьогодні та дитина вимагає серйозної уваги та консультантів. Переважно в лікарні лежать діти раннього віку, від 2 до 3 років. Мало дітей старших, шкільного віку”, — каже Олександра Бурда.

Динаміка захворюваності після піку в березні почала стабілізуватися.

“Якщо за минулий рік в ковідній зоні було проліковано майже 500 пацієнтів, то за 3 з половиною місяці цього року в нас проліковано 301 пацієнт. Максимальна кількість дітей поступила у березні — 120 пацієнтів і з них 73 % мали позитивні ПЛР”, — додає директорка.

Додамо, що на сьогодні в стаціонарі перебуває 16 хворих. З них 8 дітей мають пневмонію. У лікарні також перебувають діти із супутніми патологіями: захворюваннями крові та цукровим діабетом. Вони мають позитивну динаміку. До ШВЛ не підключена жодна дитина.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!