У Львові «Концерн-Електрон» розробив перший тролейбус з автономним ходом

286360
286360

Львівське підприємство «Концерн-Електрон» розробило перший тролейбус з автономним ходом, який здатен працювати як від контактної мережі, так і на акумуляторах. Про це повідомив голова правління ПрАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес, пише «ZAXID.NET».

Збірку першої експериментальної машини планують завершити за два місяці.

«Наш новий проект — це продовження автономного ходу для тролейбусів. У нас великі міста мають велику розгалужену електричну мережу, а якщо у них є сателіти, наприклад нині до Львова планують приєднати ще 17 населених пунктів (загалом Львівська ОТГ налічуватиме 18 міст та сіл, — ред.), то дуже зручно їхати одним видом транспорту і купувати лише один квиток. Це швидко, ощадно та екологічно. Наші тролейбуси готові зняти штанги, проїхати 25 км, забрати пасажирів та повернутися назад до міста», — стверджує Юрій Бубес.

За словами Юрій Бубеса, експериментальний зразок виготовлять приблизно за два місяці.

Собівартість тролейбуса поки не розголошують, оскільки першої моделі ще не зібрали повністю.

«Все залежить від того, скільки коштуватиме додаткова батарея, електроніка та інше на той момент, коли вже буде повна комплектація. До цього додається показник рентабельності та прибутковості, і вже на тендерах з продажу буде визначено остаточну ціну. Але, в середньому, він не буде сильно відрізнятися за ціною від стандартних наших тролейбусів», — наголосив голова правління «Електрону».

Голова правління переконаний, що така гібридна модель користуватиметься попитом в Україні, насамперед у великих містах, де не треба буде будувати нових підстанцій для живлення тролейбусів.

«Електрон», наразі, не розголошує, на яку протяжність шляху вистачатиме заряду такого тролейбуса. Але, наприклад, низькопідлоговий електробус Е19101 цієї корпорації використовує літій-залізо-фосфатний акумулятор фірми «Winston Battery» та на одній зарядці може проїхати понад 200 км. У червні 2015 року один такий електробус Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради купив у ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» корпорації «Електрон» за 8 млн 997 тис грн. Нині цей транспорт експлуатує ЛКП «Львівелектротранс».

Слід зазначити, що в Україні є кілька моделей тролейбусів з автономним ходом, які впродовж останніх років активно експлуатують на маршрутах у великих містах. Наприклад, у Дніпрі, Чернівцях, Рівному, Краматорську, Кривому Розі та Запоріжжі використовують модель «Дніпро Т203», які були зібрані на заводі дніпровському заводі «Південмаш» із деталей «Мінського автомобільного заводу». Такий тролейбус має опцію автономного ходу до 20 км.

varta1.com.ua: Новини