У Львові на подвір’я будинку зайшла хвора на сказ лисиця

У п’ятницю, до Львова на подвір’я житлового будинку на вулиці Прогулковій, що у Личаківському районі міста, забігла хвора на сказ лисиця. Про це повідомив “ZAXID.NET”, зі слів начальника Львівської міської державної лікарні ветеринарної медицини Ореста Крука.

Як зазначають у виданні, це вже третій зафіксований випадок сказу серед тварин у Львові в 2019 році. 

«У п’ятницю ввечері, 29 листопада, лисиця забігла на подвір’я будинку, що на вул. Прогулковій, у Личаківському районі. Собака, що був на подвір’ї, не дав їй довго там господарювати, він її задушив. У суботу господар привіз лисицю до нас в лабораторію, де після відповідних досліджень і з’ясували, що вона хвора на сказ», — повідомив Орест Крук.

Собака, який задушив лисицю, за словами Ореста Крука, мав протерміноване щеплення від сказу, тому його відразу вакцинували.

У Личаківському районі ветеринари будуть проводити обхід і безкоштовно вакцинувати тварин від сказу, бо невідомо, з ким контактувала хвора лисиця.

За словами Ореста Крука, господар діяв дуже обережно, тому перерадуть лікарям і вже вони вирішать, вакцинувати чоловіка чи ні.

Декілька порад від завідувачки відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторно центру Ірини Куліш, про те як уникнути небезпечної хвороби:

• уникайте контактів з безпритульними та дикими тваринами. Поясніть дітям, чому не можна гратися, гладити невідомих тварин;

• вчасно вакцинуйте від сказу домашніх тварин;

• якщо покусала або ослинила підозріла (невідома) чи дика тварина, місце укусу ретельно промийте під струменем теплої води господарським милом, краї рани обробіть спиртом або йодом (перекисень не підійде), накладіть пов’язку і якомога щвидше зверніться до лікаря, щоб провести антирабічне лікування;

• якщо вкусила відома домашня тварина, слід з’ясувати, хто господар тварини, щоб можна було встановити за нею ветеринарне спостереження.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!