У Львові на вулиці Промисловій відкрили оновлене трамвайне депо (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 13 вересня 2021 року у Львові на вулиці Промисловій, 29, після реконструкції запрацювало оновлене трамвайне депо № 2 ЛКП «Львівелектротранс». Про це повідомляє “Варта1”.

Зазначимо, що за результатами міжнародного тендеру 15 червня 2020 року, ЛКП “Львiвелектротранс” пiдписало контракт на реконструкцію трамвайного депо з переможцем львівською компанією ПП “ВIР-Західбуд”.

Загальна вартість контракту становила — 3,5 млн евро.

Загальна вартість контракту становила — 3,5 млн євро, а фінальна — склала 2,8 млн євро. Роботи були виконані вчасно — впродовж одного року. Проєкт у повному обсязі профінансовано за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Консультаційний супровід та технічний нагляд здійснювала французька компанія «Ежіс Інтернешнл».

За результатами реалізації контракту з реконструкції депо втілено такі завдання: змонтовано нову котельню з енергоефективними котлами; влаштовано нову систему теплопостачання; замінено мийний комплекс для трамваїв та очисні споруди; покращено електроосвітлення цеху, вентиляцію; реконструйовано побутові та адміністративні приміщення; проведено заміну трамвайної колії та контактної мережі; підвищено енергоефективність, рівень комфорту і безпеки комплексу споруд ЛКП «Львівелектротранс».

У ЛКП «Львівелектротранс» зазначають, що депо на вул. Промисловій буде головним функціонуючим трамвайним депо підприємства, з якого на маршрути виїжджатиме увесь трамвайний рухомий склад.

Історична довідка про трамвайне депо № 2 на вулиці Промисловій:

Нагадаємо, що 22 серпня 1908 року було урочисто відкрито трамвайне депо № 2.

Друге трамвайне депо збудоване в районі так званої Габрієлівки, на перехресті вулиць Нова Різня (нині Промислова) і вул. Волинська. Його спроектував iнженер Ян-Антоній Богуцький, у стилі «геометричної» сецесії, який тоді був рідкісний для промислових об’єктів. Фасад депо прикрасили двома пілонами, зі спертим на них балконом, а над ними розмістили великий гребінь.

Розбудову технічних приміщень продовжили у 1910 році, коли влада міста дала для цього кредити. У депо могло поміститися 70 трамвайних вагонів, а також будувалися приміщення для трамвайного господарства, які будувала львiвська компанія “Улям” (власник — Міхал Улям).

Крім зали (ангару) для трамвайних вагонів, збудували склади для матеріалу і стайню для коней. Тому що “коні” — це була служба технічна (нині — СЕГ).

Також була збудована зала для відпочинку (почекальня кондукторська).

Для відкриття депо на територію привезли декілька найстаріших трамваїв, iз депо на вулиці Вуглецькій, а також отримали нові. Старi трамваї прикрасили вiнками i квітами.

У 1970-ті роки під час реконструкції депо був збудований профілакторій трамвайного депо № 2.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!