У Львові обладнали кімнату для дітей, які стали жертвами насилля (фото)

1c7487bca49414fd
1c7487bca49414fd

У львівській дитячій лікарні «Охмадит» облаштували спеціальну кімнату для роботи з дітьми, які постраждали від насилля. Про це йдеться у матеріалі «Суспільного».

Її обладнали спеціальною технікою, яка дозволяє вести відеозапис розмови і транслювати його.

У «Зеленій кімнаті» опитуватимуть дітей, які стали жертвами, або ж свідками насильства. Також там працюватимуть з тими, хто підозрюється у скоєнні злочинів. Це дозволить проводити слідчі дії без зайвого психологічного травматизму для дитини.

[gallery ids=«288618,288620,288619»]

Кризова кімната розділена спеціальним склом на дві зони: одна терапевтична, де психолог вестиме опитування дитини, і друга, де за цим можуть спостерігати поліцейські, соціальні працівники та батьки. Там використовуватимуть спеціальні методики, дружні до дитини.

«У такій кімнаті створені всі умови, щоб дитина могла вільно розмовляти і могла би довіритися психологу», — каже директорка львівського «ОХМАТДИТу» Олександра Бурда.

Відкрити «Зелену кімнату» планують вже в липні.

«Для того, аби не вести дитинку в поліцейське відділення, щоб там не опитували люди, які не мають досвіду відповідного і навичок, таку дитину привозять сюди. Тут її опитують за спеціальною методикою, може йти пряма трансляція в зал суду, може просто це все записуватись. Так виходить, що дитину не декілька раз опитують, а тільки один раз. Таким чином, травматизація дитини є меншою», — каже психологиня «Зеленої кімнати» Мирослава Гринчишин.

Зараз психологи проходять тренінги, де їх навчають спеціальній методиці опитування дітей, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками насильства.

«Чим важливі ці ляльки в опитуванні? Вони мають одяг, вони мають нижній одяг. Якщо це маленька дитина, вона може не сказати, які органи, вона може не знати, вона може просто показати, що рвали на ній одяг, вона може показати, що знімали трусики, вона може показати, що торкалися до забороненої, інтимної зони», — додає Мирослава Гринчишин.

Створити кризову кімнату допомогли благодійники.

«Ми готуємо документи — це буде меморандум, підписаний між поліцією, між соціальним захистом, між громадськими організаціями, які долучились, між »ОХМАТДИТом«, яке адмініструє дане приміщення, аби ми могли визначити порядок функціонування цієї кімнати», — каже спеціалістка обласного відділу сімейної політики Наталія Корчинська.

varta1.com.ua: Новини