У Львові планують відновити роботу Митрополичих садів

Цього року планують оголосити міжнародний конкурс на відновлення нижніх Митрополичих садів, що розташовані поруч з церквою Святого Юра.

Про це у коментарі “Tvoemisto.tv” розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

“Ми мали виїзд із міськими службами, оглянули територію і готуємося до оголошення міжнародного конкурсу на нижні сади. Він передбачатиме обстеження ділянки, археологічні та урбаністичні дослідження, аби максимально інтегрувати цю територію в парк Івана Франка та прилеглу територію церкви Святого Юра”, — каже Андрій Москаленко.

За його словами, місто готує ухвалу, яка передбачатиме проведення конкурсу та виділення коштів. Далі виготовлятимуть технічну документацію.

Святоюрська гора — це великий комплекс довкола церкви Святого Юра. Самій церкві належить храм з подвір’ям, Митрополичі палати і маленька територія приватних Митрополичих садів (6 тис кв. м), які розділяє історичний мур, що колись розділяв сади на дві частини: для прийому гостей і для господарських справ. Решта — занедбана комунальна ділянка, більшість площі якої належить місту. Територія, до якої входить Святоюрська гора зі садами, належить до спадщини ЮНЕСКО. Сад навколо храму створили у 1762–1771 роках.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM