У Львові поновлять роботу кабінету огляду водіїв на стан сп’яніння

preview_w698zc0
preview_w698zc0

Щойно, під час відкритої зустрічі, голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський заявив, що не бачить інакшого вирішення питання, як поноволення роботи кабінету огляду водіїв на стан сп’яніння. Про це повідомляють активісти громадсього руху "Pitbull Lviv", на своїй сторінці у «Facebook».

Відкриття такого кабінету, на думку Маркіяна Мальського, станеться впродовж місяця часу.

Тобто якщо вірити словам голови і за відсутності саботажу з боку медиків-чиновників, які з 2017 року «грають в бадмінтон», вже до кінця цього року Патрульна поліція Львівської області зможе освідувати всіх водіїв у спеціалізованому закладі.

Швидко, ефективно та безпеляційно. Крім того, на думку пана Мальського, у Львівській області повинно функціонувати ще 5–6 таких кабінетів, по «кущовому» принципу.

«Ми наполегливо і надалі контролюватимемо всі кроки влади, доки перший водій у стані сп’яніння не пройде огляд в такому закладі», — додали активісти.

Нагадаємо, що з 2017 року наказами департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації (далі — ЛОДА) визначається лише 2 медичні заклади у Львові де мав би проводитись такий огляд — Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» та Комунальне некомерційне підприємство «8-а міська клінічна лікарня м. Львова».

Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру у переліку — немає.

Додамо, що за даними патрульної поліції у Львові у 2018 році зафіксовано — 2815 випадків нетверезого водіння.

Якщо водій, якого зупинили працівники патрульної поліції з ознаками сп’яніння, відмовляється від огляду на стан алкогольного сп’яніння, працівники поліції відвозять такого водія до медичного закладу. У лікарні, у порядку загальної черги, у травмпункті очікують на прийом лікаря.

Огляди на стан наркотичного сп’яніння не здійснюються у цих лікарнях взагалі та реактивів для проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичних засобів — відповідно немає.

Це означає, що кожного дня, коли в місті Львові та області, поліція виявляє водія з ознаками наркотичного сп’яніння — оглянути у медичному закладі його не вбачається за можливе, оскільки згідно п. 7 р. III Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МОЗ та МВС № 1452/735 від 09.11.2015 р. проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове.

Відтак, скласти адміністративні матеріали на водія з ознаками наркотичного сп’яніння у місті Львові та області не можливо. Такі люди свідомо сідають нетверезими за кермо, а коли працівники поліції їх зупиняють у встановленому порядку — знають, що скласти адміністративний матеріал за ст. 130 КУпАП через відсутність реактивів у медичних закладах — неможливо.

varta1.com.ua: Новини