У Львові проходить акція боротьби з “купленими” посвідченнями водія (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 22 травня на,  пл. Григоренка відбувається акція протесту проти корупції при видачі водійського посвідчення. Про це повідомляє голова ГО “Варта1”, Ігор Зінкевич.

Її учасники розгорнуть намет та плакати біля ГУ поліції (пам’ятник Юрію Змієборцю, на пл. Григоренка).

“Щороку в Україні на дорогах гине від 3 до 7 тисяч осіб. І цьому вина — не погані дороги, не п’яні водії, найбільша причина — корупція, адже досі більшість українських водіїв отримали водійське посвідчення за хабар. Крім тисячі смертей, страждає і наша економіка, бо мільйони гривень йдуть у тінь. Відтак, МВС і автошколи стали ланками конвеєра, де пластикове посвідчення купують ціною життя українців”, — йдеться у повідомленні організаторів.

Мета акції — привернути увагу суспільства до того факту, що понад 90 % посвідчень водія видають не за знання та навики, а за хабар. Корупція стала масова, системна і конвеєрна. Це — біда всієї України.

Ініціатор акції — приватна особа Чепара Сергій Васильович, який 28.03.2019 р. цілком законно і без хабара отримав водійське посвідчення, але обурений беззаконням у цій сфері.
Учасники акції для подолання корупції в МВС пропонують встановити відеокамеру у кожну навчальну автівку, а також:

1. Екзаменаційний іспит має коштувати не 13 грн, а щонайменше 250 грн.
2. Водійське посвідчення має коштувати не 245 грн, а 3–4 тис. грн. Це багатьом відіб’є бажання давати ще й хабар.
3. Складання теорії і практики має супроводжувати відеозйомка із кількох камер. Обов’язково — у салоні навчального автомобіля, аби виключити суб’єктивізм оцінювання інструктора того чи іншого учня. Також важливо, аби доступ до відео був відкритим певний час (наприклад, 2 роки). Відтак, потрібно створити загальноукраїнську базу, де записи будуть зберігатися вказаний термін.
4. Також пропонуємо заборонити перебувати у приміщенні під час іспиту більше, ніж одному поліціянту, натомість дозволити перебувати “третій стороні” — двом громадським активістам, журналістам та/або депутатам місцевих рад. Поліціянт не може сидіти за комп’ютером впродовж іспиту, але повинен лише перебувати в приміщенні — бо таким чином мінімізуємо ризик незконного втручання поліціянта у хід іспиту.
5. Інформація, хто, коли і кому видав медичну довідку та водійське посвідчення, має бути або публічною, або доступною певним колам осіб. Вести статистику по ДТП — хто видає водійське посвідчення особам, які їх спричинили.
6. У кожному СЦ МВС мають бути антикорупційні плакати а-ля “Корупція — це зло” чи “Корумповані країни — завжди бідні”.
7. Поліціянти, що приймають іспити, мають отримувати гідну зарплату — не менше 12–15 тисяч грн. Це трохи зменшує корупційні ризики.

“Кожному громадянину треба чітко усвідомити: корупція це зло. Даючи хабар, ми виграємо ситуативно, але програємо країною стратегічно. Україна, це не “десь там”, а “ось тут”, Україна це я і ти”, — підсумовують організатори.

 

Читайте також:   На Львівщині з пожежі в будинку врятували чоловіка (фото)

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!