У Львові проходить акція “Дні профілактики і виявлення артеріальної гіпертензії” (ФОТО, ВІДЕО)

У місті розпочалась щорічна акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». Впродовж тижня — з 20 до 24 травня, всі охочі можуть виміряти артеріальний тиск у поліклініках та лікарнях міста, а також у 6 медичних пунктах-наметах по місту.

Про це повідомив з місця події кореспондент “Варта1”, Володимир Садовий.

Це щорічна акція управління охорони здоров’я Львівської міської ради, яка має на меті запобігти або ж на ранній стадії виявити артеріальну гіпертензію. Бо ця недуга може призвести до важких ускладнень — інфаркту та інсульту, якщо її не лікувати вчасно.

Фото: “Варта1”

Під час проведення акції кожен охочий зможе виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, в яких розміщені пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які розташовані в найбільш людних місцях міста: пл. Ринок, просп. Шевченка, просп. Свободи, вул. Широка, просп. Чорновола, просп. Червоної Калини. В акції візьмуть участь волонтери — студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського, які вимірюватимуть артеріальний тиск у наметах.

Пацієнти з підвищеним тиском отримають консультації фахівців та необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії (пам’ятки, щоденники контролю артеріального тиску та ін.). Також у закладах охорони здоров’я, в рамках акції, проведуть навчальні програми та семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

Нагадаємо, що в Україні більше як 10,5 мільйонів осіб мають гіпертонічну хворобу, і це майже 30 % дорослого населення. За статистикою, у Львові від підвищеного тиску страждає 163 561 осіб (майже 30 %), але, насправді таких людей значно більше.

Гіпертонічну хворобу тепер діагностують і у вісімнадцятирічних. А основну питому вагу серед осіб з вперше виявленою АГ становлять особи працездатного віку.

Відповідно, своєчасне виявлення хвороби — шлях до запобігання трагічним наслідкам.

загрузка...

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM