У Львові розпочали демонтаж барельєфів на Монументі Слави

У понеділок розпочалися роботи з демонтажу барельєфів на Монументі Слави. Перший експонат уже перевезений у музей «Територія терору». Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Минулого року було прийнято рішення виконавчого комітету про оголошення архітектурного конкурсу на територію, де зараз розташований Монумент Слави. Також у нас є рішення щодо поетапного демонтажу безпосередньо елементів Монументу. Для цього були передбачені і затверджені кошти у бюджеті, щоб Галицька РА мала змогу фізично замовити проекти на виконання цих робіт.

Декілька тижнів до сьогодні відбувалося обстеження Монументу, а з понеділка розпочався демонтаж барельєфів, які будуть перевезені у музей «Територія терору». Зокрема, у вівторок, вчора, завершили демонтаж першого барельєфу і перевезли його в музей.

Під час демонтажу виявили певні труднощі в роботі, тому зараз вивчають чи в такий самий спосіб, чи в інший, будуть демонтовувати наступні барельєфи. Це перша стадія робіт.

Друга стадія — це демонтаж самих конструкцій — плит. Їх демонтовуватимуть в інший спосіб. Для цього є окремий проект.

Скільки часу триватимуть усі роботи, ще не відомо, бо роботи складні», — повідомив Андрій Москаленко.

Наразі, триває підготовка до оголошення архітектурного конкурсу для визначення, як має функціонувати простір, де зараз розташований Монументу Слави, після демонтажу усіх конструкцій.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!