У Львові стартувала виставка-фестиваль ретроавто «Leopolis Grand Prix» (фото, відео)

Сьогодні, 31 травня у львівському Парку культури імені Богдана Хмельницького на стадіоні «Юність» стартував Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів «Леополіс Гран Прі».  Про це повідомив кореспондент Варта 1, Володимир Садовий з місця події.

Організатор фестивалю – громадська організація «ЗАЗ-Козак», зазначив, що подія відбувається дев’ятий рік поспіль, і є другим Етапом Кубку України для історичних транспортних засобів.

Відвідувачі виставки на стадіоні «Юність» зможуть дізнатися більше про історію автопрому. Окрім того на відвідвачів чекає нововведення –  зона сучасних автомобілів.
Програма заходу передбачає також заїзд ретро-автомобілів, який відбудеться 2 червня вулицями «Львівського трикутника» (вул.Вітовського – вул. Стрийська – вул. Героїв Майдану).

Офіційний старт та пробний заїзд трасою розпочнеться о 10:30. А уже ввечері, з 18:00 – 18:30 відбудеться нагородження переможців.

Учасниками фестивалю стали близько 50 автоклубів України та Європи, зокрема з Польщі, Литви, Естонії, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Білорусії та Італії. А також вперше  на Leopolis Grand Prix братимуть участь представники Нідерландів. Фестиваль ретро-автомобілів Leopolis Grand Prix триватиме з 31 травня до 2 червня.

Як відомо, історія заходу розпочалася 8 вересня 1930 року, коли вулицями Львова стартували перші кільцеві перегони, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник».

Історична траса «Львівський трикутник» 1930-х років була на рівні з «Гран Прі Монако», і вважається передісторією до «Формули-1».

Фото: Варта 1, Володимир Садовий

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!