У Львові у лікарні для засуджених виявили відсутність ліків та присутність зграї щурів (фото)

У рамках реалізації національного превентивного механізму працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні № 19 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області. Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час моніторингового візиту виявлено ряд суттєвих порушень вимог національного законодавства та міжнародних норм у сфері поводження із засудженими.

Зокрема, приміщення лікарні практично не опалюється, температура повітря в приміщеннях 11–15 0С, засуджені користуються електричними нагрівачами. Камери-палати старі занедбані, на стінах пліснява, потребують проведення ремонту з заміною санітарно-технічного обладнання та електромережі.

Хворі сплять на старих металевих ліжках, старих, тонких, подертих матрацах та подушках, постільна білизна зношена, у деяких хворих взагалі відсутня. Водночас на складі достатня кількість нових матраців, подушок та постільної білизни.

Монітори встановили факти порушення права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу, зокрема:
— у лікарні відсутні препарати для проведення загальної анестезії, відсутні голки за допомогою, яких проводиться епідуральна анестезія, що робить неможливим проведення оперативного лікування;
— відсутні препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту;
— відсутні наркотичні знеболюючі засоби, що були вкрай необхідними для п’яти засуджених, хворих на онкологічні захворювання, які страждали від больового синдрому в 2019 році;
— хворим на онкологічні захворювання взагалі не проводяться комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, що ускладнює діагностику та динамічне спостереження за хворими.

У закладі не проводяться належним чином дератизаційні заходи, про що свідчить зграя щурів на території.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямовано відповідні акти реагування із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!