У Львові відбудеться нова акція протесту проти очільника поліції Василя Віконського та постачання російського вугілля

У вівторок, 1 жовтня, під стінами Львівської ОДА відбудеться масштабна акція протесту за відставку очільника поліції Львівщини Василя Віконського та проти постачання російського вугілля на територію України. Про це повідомили на сторінці організатори акції, у соцмережі “Facebook”.

“Вважаємо неприпустимим той факт, що у 2019 році, на 5-му році російсько-української війни, на Львівщину постачають російське вугілля, а для його «захисту» присилають очільника поліції області, який зневажає права громадян, віддає злочинні накази бити людей та ставить паливно-енергетичну сировинну вище здоров’я та життя простих мешканців. Ганьба таким тиранам, які називають себе офіцерами!” — йдеться в дописі.

Нагадаємо, Василь Віконський визнав усю провину за силовий розгін поліцією, 21 вересня 2019 року, мешканців області, шахтарів та учасників російсько-української війни, які протестували проти ввозу російського вугілля, на залізничній станцій біля м. Соснівка.

Вимогу про відставку Віконського вже підтримали голова ЛОДА, Громадська рада при ЛОДА, депутати ЛОР, депутати Червоноградської міськради, жителі міст Соснівка, Червоноград, Сокаль та інших населених пунктів Львівщини, а також учасники бойових дій.

“Вимагаємо негайної відставки Василя Віконського, а також провести об’єктивне службове розслідування за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронних органів, встановити винних та притягнути їх до відповідальності. А ще припинити постачання вугілля від країни агресора, натомість інвестувати кошти у модернізацію та покращення державних підприємств вугільної промисловості, а також забезпечити розвиток та достатнє фінансування вітчизняного вугільного сектору”, — висувають вимоги організатори. 

Початок акції заплановано о 8:30 год., за адресою м. Львів, вул. Винниченка, 18.

Учасники акції: Координаційна рада Учасників бойових дій Львівщини, Громадська рада при Львівській ОДА, Молодіжна Рада Об’єднання Профспілок Львівщини, Об’єднання профспілок Львівщини, Львівська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України, ДП «Львіввугілля», Регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград, а також громадські активісти та мешканців Львівської області.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!