У Львові відбулася презентація книги «Слов’янськ. Початок війни» (фото, відео)

Вчора, 18 вересня, у Парку Культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові відбулася презентація книги «Слов’янськ. Початок війни». Про це інформує Поліція Львівщини.

Участь у заході взяли автор книги — Артем Шевченко, директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький, начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Василь Віконський, а також Надія Кульчицька, удова генерал-майора Національної гвардії України, Героя України (посмертно) Сергія Кульчицького, родичі івано-франківських міліціонерів-спецпризначенців, які загинули 29 травня 2014 року у збитому над Слов’янськом вертольоті, та товариші загиблих.

«Ми повинні були зробити це. Видати книгу для вшанування пам’яті Героїв, котрі загинули, захищаючи українську землю, для справжньої історії, для тих, хто в  майбутньому буде шукати інформацію про те, що зараз відбувається. Ми повинні зробити документи нашого часу про ті події. Це знакова книга, а її автор з перших днів був на сході, був учасником подій у якості телевізійного репортера, бачив на власні очі й пережив ці події», — повідомив на презентації Олександр Красовицький.

У творі використані архівні світлини та інтерв’ю з тогочасними ключовими військово-політичними керівниками України, а також спогади Героїв, котрі брали безпосередню участь в описаних подіях.
«Видавець прийшов до мене з цією ініціативою. Каже: «Ти там був — напиши, розкажи, що бачив, що чув». З цього все почалось, а далі близько двох років я спілкувався з учасниками подій, з їх родичами, з військовим і політичним керівництвом країни. І написав — як все починалось, як наші бійці збирались з духом, з силами, як розгорталась операція і як тяжко було скоординувати це все. У книзі є і труднощі початкового періоду, і героїчні моменти, коли минув мандраж і бійці вже почали воювати, є епізоди про бійцівську удачу, розповіді солдат, гвардійців та правоохоронців — учасників подій», — розповів автор книги Артем Шевченко.

Читайте також:   На Ріненщині внаслідок вибуху одна людина загинула, інша в лікарні

Окремо у книзі описані події 29 травня 2014 року, коли в районі гори Карачун під  Слов’янськом бойовики збили вертоліт Мі-8 Національної гвардії України. Тоді загинули 12 бійців, включаючи екіпаж гелікоптера та генерал-майор Сергій Кульчицький, якого усі згадують як справжнього патріота, військового-професіонала, «батька солдатам», хороброго та мужнього офіцера.

«Для мене цей спомин — більший ніж життя. Я вдячна людям, які пам’ятають про генерала Кульчицького, про бійців, які летіли з ним у тому вертольоті, а також про тих, хто захищає незалежність України. Дуже добре, що є люди, які пишуть про наших Героїв і я вдячна їм за цю пам’ять», — розповіла про свої емоції від книги пані Надія Кульчицька.

«Захищати рідну землю — обов’язок кожного чоловіка, особливо якщо він обрав професію військового чи правоохоронця. Тоді загинули генерал Кульчицький і мої бойові побратими – сміливі, мужні та віддані правоохоронці. Без сумніву, їх загибель не була марною — вони до кінця були вірними Присязі і поклали свої життя заради багатьох людей, з якими навіть не були знайомі. Але пройдуть роки і наші діти будуть знати про подвиги своїх батьків — для цього, на мою думку, і потрібна ця книга», — поділився враженнями очільник поліції Львівщини Василь Віконський.

Назва кожного розділу книги символічно починається зі слова «перший», оскільки все, що відбувалося навесні 2014 року було вперше — “Перша кров”, “Перша зрада”, “Перша страта”, “Перший бій” та “Перша перемога”.

«Я вважаю, що книги про ці події треба писати. Це все було вперше і це — перемога. Слов’янськ — це довга, нелегка та вистраждана, але беззаперечна перемога. Після нього були звільнені Краматорськ, Дружківка, Артемівськ, Костянтинівка, але Слов’янськ був першим, з нього все почалось», — зазначив автор.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!