У Львові відбулася виставка «Повернення до Дому» на підтримку українських моряків (фото)

Опубліковано 25 Травня 2019 о 17:11

Сьогодні, 25 травня, презентували виставку «Повернення доДому» на підтримку українських моряків, що уже півроку перебувають в російському полоні у приміщенні ЛОДА. На виставці представлені 24 картини та інші твори мистецтва, створені митцями з усіх областей України для підтримки 24 полонених українських моряків.

Фото: ЛОДА

Про ідею створення виставки розповіла названа мати наймолодшого полоненого моряка Андрія Ейдера, Євгенія Ейдер. Як вона зазначила, коли в країні розпочалася війна Андрію було 14 років. І як будь-який підліток він думав про заробіток, кар’єру, проте в 17 років абсолютно кардинально змінив свої бажання, пріоритети та зрозумів, що він хоче захищати Україну.

«Ми з чоловіком відслідковували всі новини на “Facebook” і побачили картину, яку написала Беата Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому». Це — графічна робота, вона намалювала її на другий день полону. Ця робота нас дуже з чоловіком вразила, адже вона повністю передавала всі ті емоції, які ми відчували. Ми її одразу роздрукували і звернулися до художниці з проханням її придбати. Проте, Бета подарувала її нам. І я вирішила, що наші хлопці заслуговують отримати такі самі подарунки в підтримку. У грудні ми почали робити такий сюрприз, а у лютому ми відкрили виставку. Кожна картина — це творча копія роботи Беати Куркуль, але кожен художник передав своє бачення, емоції, своєю технікою, те що він відчуває відносно цієї події. Кожна картина несе потужну енергетику і вже є власністю наших хлопців», — розповіла Євгенія Ейдер.

Картини будуть подаровані самим морякам після їхнього звільнення. Виставка мандруватиме містами України, поки хлопці не повернуться додому.

Також в межах виставки будь-хто з охочих може придбати листівку з репродукцією картин і написати листа комусь із полонених.

Усі кошти, виручені від продажу листівок, будуть надіслані на підтримку військовополонених моряків, які перебувають у Росії.

Розклад роботи виставки:

25 травня–31 травня — Львівська обласна державна адміністрація (вул. Володимира Винниченка, 18);

3 червня–9 червня — Львівський палац мистецтв (вул. Коперника, 17).

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM