У Львові відбувся І Всеукраїнський форум судових експертів

Міністерством юстиції України разом із Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз вперше в Україні започатковано та проведено «І Всеукраїнський форум судових експертів», який щороку проходитиме у місті Львові у червні місяці.

Цього року Форум проходив протягом 10-11 червня і об’єднав близько 150 учасників, які представили переважну більшість областей України.
Метою цьогорічної події є започаткування нової платформи комунікації представників усіх гілок державної влади та представників судово – експертного середовища.
Мета Форуму досягнута, адже окрім судових експертів у форумі взяли участь народні депутати України, судді Верховного суду, представники правоохоронного сектору Львівщини, центральних органів виконавчої влади, місцева та обласна влада Львівщини, директори Інститутів судових експертиз, що належать до сфери та Міністерства юстиції України, Служби Безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України, науковці, провідні юристи.

Відкриття Форуму відбулось за участі заступника Міністра юстиції України Андрія Гайченка, який задекларував готовність Міністерства юстиції України підтримувати необхідні зміни у сфері реформування експертної діяльності в Україні.

Директор Львівського науково дослідного Інституту судових експертиз Оксана Куманська-Нор наголосила на необхідності реформування правового інституту судових експертиз, як ключового елементу судової реформи, у процесі якого повинні брати участь представники усіх гілок державної влади разом із судовими експертами держави.
«Питання соціальних Гарантій, підняття рівня заробітних плат і утвердження процесуальної незалежності судових експертів – це питання, які об’єднали усі гілки державної влади, а тому Форум це лише старт для подальшої спільної роботи і досягнення бажаних цілей, окреслених професійною дискусією»,- зазначила директор Львівського Науково Дослідного Інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

«Цей Форум об’єднав у дискусії не лише судових експертів, а й інших важливих стейкхолдерів процесу, що дало можливість оцінити ситуацію та розробити покроковий план вдосконалення системи, адже якісна та вчасна судова експертиза є дуже важливим елементом судових процесів. Сподіваюсь, що з кожним роком цей форум буде лише вдосконалюватись та розвиватись і стане визнаним професійним майданчиком для обговорення актуальних проблем судової експертизи», – відмітив Маркіян Мальський, адвокат та Керівник Західноукраїнського відділення АО Arzinger, д.ю.н., Почесний консул Австрії у Львові.

I Всеукраїнський форум судових експертів 2021 відбувався у форматі двох дискусійних панелей, перша з яких об’єднала представників державного сектору та мала на меті привернути увагу необхідності консолідації зусиль держави навколо змін у сфері судово – експертної діяльності.

Стратегічна ж сесія, як друга дискусійна панель відбувалась за участю судових експертів, які виокреслили своє бачення змін у цьому напрямку.

Протягом 10 – ти днів організаторами Форуму за наслідками професійної дискусії та роботи Форуму готується Резолюція, яка буде скерована Міністерству юстиції України для подальшої роботи у напрямку реформування сфери судово – експертної діяльності, як складової судової реформи.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!