У Львові відкрили мурал, присвячений Андрею Шептицькому (фото)

Опубліковано 29 Липня 2020 о 16:37

Сьогодні, 29 липня, на вулиці Червоної Калини, 64, з нагоди відзначення 155-ої річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького урочисто відкрили символічний мурал із його зображенням.

Фото Романа Балука

Це четвертий із шести творів мистецтва, які створюють на багатоповерхівках міста у межах проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».

На муралі митрополита Андрея Шептицького зображено двобічно: з однієї сторони — як молодого графа та мецената, а з іншої — як мистецького та громадського діяча, якого зображує український галицький художник Михайло Мороз. Над муралом працювали такі художники: Святослав Владика, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група “Sacred Universe”, повідомили  у пресслужбі ЛМР.

Зазначимо, що мурал намальовано за кошти, передбачені в міському бюджеті Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

«Нині ми маємо свято — 155 річниця від народження митрополита Андрея Шептицького. Є такі люди, яких ти в житті зустрічаєш, і це ніколи не проходить безслідно. Таким з дитинства був митрополита Андрей Шептицький. Він вражав мужністю і відвагою, смиренням досягнув величність, а убогістю — багатства. Туди, де приходив цей чоловік, розквітало все. Він присвятив своє життя, щоб любити народ, щоб дбати про молодь. Завдяки йому ми, українці, навчились господарювати й досягати успіхів. Ось і сьогодні, за ініціативи управління культури міської ради, міського голови та стараннями художника Святослава Владики і їхньої асоціації, ми отримали на муралі молодого і вже зрілого митрополита. Я б просив Бога, щоб кожен з нами, хто буде проходити тут поруч, зустрівся поглядом Андреєм Шептицьким — із поглядом, який освячує, з поглядом, який надихає», — сказав о. Орест Фредина, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Під час відкриття також виступив колектив дитячої школи мистецтв № 5 м. Львова «Львівські фанфари».

Довідково.

Митрополит Андрей Шептицький віддав багато сил освітянсько-виховній та видавничій діяльності, створив у Львові гімназію, підтримував українське приватне шкільництво, розвивав підприємництво та щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, сприяв розвитку культури та мистецтва.

За його ініціативою було також створено Львівський національний музей, завдяки його ініціативам з перевезення та збереження об’єктів народної архітектури у Львові діє Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького та український університет у Львові.

За час свого служіння Шептицький доклав значних зусиль для розбудови греко-католицької церкви як в Україні, так і за кордоном, був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.

Незважаючи на дуже складні та мінливі політичні умови, Шептицький до своїх останніх днів лишався вірним сином українського народу та назавжди останеться в пам’яті як один із найвпливовіших українських діячів ХХ століття.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM