У Львові відзначили 156-річницю від дня народження Євгена Петрушевича (фото, відео)

Опубліковано 3 Червня 2019 о 13:11

Сьогодні, 3 червня, у Львові відзначили 156-річницю від дня народження Євгена Петрушевича. Про це повідомляє кореспондент “Варта1”, з місця події.

На Личаківському кладовищі провели панахиду та урочисто поклали квіти до могили Євгена Петрушевича.

Під музичний супровід хору представники влади, патріотичних, ветеранських та молодіжних громадських організацій поклали квіти до каплиці, де похований президент Національної Ради ЗУНР Євген Петрушевич на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища.

У вшануванні взяли участь перший заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, голова львівської обласної ради Олександр Ганущин та депутат львівської міської ради Ігор Зінкевич. 

Нагадаємо, народився Євген Петрушевич 3 червня 1863 року, у м. Буську, на Львівщині, у родині греко-католицького священика. Після закінчення Академічної гімназії і правничого факультету Львівського університету переїхав у Сокаль і відкрив там адвокатську контору.
Під час І світової війни, у 1914–1918 рр. — член Головної Української Ради та Загальної Української Ради. В 1917–1918 рр. — голова Української Парламентарної Репрезентації в австрійському парламенті.
З 19 жовтня 1918 р. як президент Української Національної Ради проголосив створення на українських землях Австро-Угорщини Української держави. 4 січня 1919 року обраний у Станіславові (тепер Івано-Франківськ) Президентом Західноукраїнської Національної Ради.
Уряд Петрушевича припинив свою діяльність 15 березня 1923 року. До кінця свого життя Петрушевич перебував в еміграції, у Берліні, співпрацював з Українським Національним Об’єднанням (УНО), іншими емігрантськими організаціями. Коли у вересні 1939 р. Німеччина напала на Польщу, надіслав уряду Гітлера протест. Помер 29 серпня 1940 р.
Був похований на берлінському цвинтарі римо-католицької катедри Cв. Ядвіги представниками УНО, які згодом встановили на могилі пам’ятник.
1 листопада 2002 року перепохований на Личаківському кладовищі у Львові.

Фото, відео: “Варта1”

 

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM