У Львові вперше планують використати каву для боротьби з ожеледицею

Львівська міська рада запустила пілотний проєкт у боротьбі з ожеледицею на дорогах. Влада вирішила використати для цього кавову гущу. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. З її словами, кавова гуща має абразивні властивості внаслідок мелення зерна. А після пресу та використання кавова гуща фактично є майже сухою. Тобто кислотність кави розтоплює лід, а сама гуща створює тертя.

“Ми у пошуках екологічних альтернатив для боротьби з ожеледицею, адже є багато зауважень від містян, що піскосуміш потім залишається на весняний та літній періоди і з нею складно поборотись, а соляні розчини, мабуть, через свою активність не зовсім підходять для власників домашніх улюбленців, в них застереження стосовно її використання. Тому виникла ідея спробувати боротись із ожеледицею кавовою гущею”, — повідомила Оршак.

Крім того, під дією сонця кавова гуща поглинає в себе тепло, поглинаючи промені. Унаслідок цього вона також бореться з ожеледицею.

Влада планує провести зустрічі із представниками мережі кав’ярень, які можуть погодитися давати каву безплатно.

Безумовно, чорна кавова гуща на засніжених вулицях міста виглядатиме не естетично. Саме тому вирішили спочатку випробувати її дію у парках. У відомстві кажуть, що кавова гуща допомагає рослинам краще рости, має властивості відлякувати деяких шкідників, покращує структуру ґрунту.

Реалізувати пілотний проєкт планують спершу в парку “700-річчя Львова”.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!