У Львові вшанували День пам’яті та примирення на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг 328» (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 8 травня 2019 року, відбудуться заходи до відзначення Дня пам’яті та примирення! У Львові, біля Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг 328» (вул. Грабовського, 11) відбудеться покадання квітів і вшанування пам’яті загиблих.

11.00 год. — Покладання квітів та лампадок від представників влади, дипломатичного корпусу, громадськості до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328»;

11.10 год. — Проведення екуменічної панахиди та громадського віча;

11.50 год. — Проведення акції «Країна пам’яті».

Організатором заходу виступила Львівська обласна державна адміністрація. Участь узяли керівники ЛОДА, ЛОР, ЛМР, громадські активісти, журналісти

Нагадаємо, День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).

Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Stalag 328 (Шталаг 328) — німецький концентраційний табір для військовополонених, що існував у 1941–1944 рр. у Львові на території оборонного комплексу XIX століття «Цитадель».

У ньому утримувалися 284 тисячі в’язнів різних національностей — українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів. Табір став місцем смерті близько 140 тисяч військовополонених (кожен четвертий з них — українець).

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM