У Львові зареєстровано 28 918 випадків захворювання ГРІ

Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, який розпочався у жовтні, триватиме до травня наступного року, і в цей період значно зростає ризик захворіти, інформує управління охорони здоров’я Львівської міської ради. 

За даними Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», захворюваність на ГРІ є на неепідемічному рівні. Так, з початку епідсезону зареєстровано 28 918 випадків захворювання ГРІ, з них частка захворілих дітей до 17 років склала 56,1%.

За даними ВООЗ, у епідсезоні 2017-2018 років у нас будуть циркулювати такі штами вірусу грипу: A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 – подібний вірус; A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) – подібний вірус; вірус B/Brisbane/60/2008. Новим для нас буде  вірус «Мічиган», який  є підвидом «свинячого» грипу. Раніше цей вірус був в Україні серед інших типів ГРВІ, однак не виявляв агресивності. Цієї  ж зими прогнозується значне підвищення активності вірусу грипу «Мічиган», яка може призвести до епідемії.

Які симптоми грипу?

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це:

– різке підвищення температури тіла (більше 38 °С),

– головний біль, біль у м’язах, біль у горлі,

– кашель,

– нежить.

Які симптоми вимагають термінової госпіталізації?

Якщо стан хворої людини погіршується, не слід зволікати з госпіталізацією, бо життя людини може бути під загрозою.

Викликати «швидку» чи терміново звертатися безпосередньо до лікарні потрібно при таких симптомах грипу:

– обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;

– важко дихати;

– температура не спадає впродовж тривалого часу;

– багаторазове блювання та випорожнення;

– порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;

– біль у грудній клітці;

– з’явились домішки крові у мокроті;

– показники артеріального тиску нижче норми.

Профілактика грипу.

1. Якщо ви захворіли – візьміть лікарняний і будьте вдома. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часто мийте руки – це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – вересень-жовтень, проте щеплення можна зробити і впродовж усього епідсезону захворюваності на грип та ГРІ. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Існують групи ризику, яким вакцинацію  варто зробити, перш за все. Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а також люди, що перебувають на імуносупресивній терапії. Професійними групами ризику є медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!