У Львові затверджено Програму співфінансування ремонту житла: оплата буде 70 на 30 % (ВІДЕО)

dsc3396-06661995d69115cad7c2e33e1982dc1c
dsc3396-06661995d69115cad7c2e33e1982dc1c

У Львові затвердили Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що списані з балансу Львівських комунальних підприємств, у проведенні невідкладного ремонту, капітального ремонту, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках у м. Львові на 2019−2020 роки. Від 70 % вартості фінансуватиме місто, про це повідомляють у прес-службі міської ради.

За словами Ірини Маруняк, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, на цей рік на ремонт житлового фонду у міському бюджеті передбачено більше 120 млн грн.

«Прийнята Програма є важливою для мешканців з огляду на списання житлових будинків, які потребують ремонту, з балансу місцевих рад. Станом на сьогодні, продовжується реформа житлово-комунального господарства щодо списання будинків з балансу місцевих рад. У Львові вже списано 2787 будинків — це 36 % від загальної кількості. Тому ціль затвердженої Програми — це фінансова підтримка співвласників багатоквартирних будинків, які списані з балансу місцевих рад, у проведенні ремонтних робіт. Програмою визначені напрямки і відсотки співфінансування.

Найперше — це поточний ремонт житлового фонду. У прийнятій Програмі зазначено, що ще з 2015 року у Львові діє програма щодо співфінансування поточного ремонту житлового фонду, згідно з якою 70 % вартості ремонтних робіт оплачує місто, а 30 % — кошти мешканців. Цю програму ми залишили в дії. На цей рік на поточний ремонт житлового фонду з міського бюджету передбачено 77 млн грн.

Далі — капітальний ремонт. Якщо ми говоримо про ремонт аварійних будинків, які визнані аварійними до моменту прийняття ухвали, яка затвердила Програму підтримки власників будинків, то ці будинки ремонтуються 100 % за кошти місцевого бюджету. В інших випадках капітальний ремонт елементів будинків проводиться у такому відсотковому відношенні — до 90% кошти з місцевого бюджету і не менше 10 % мають бути кошти мешканців.

Щодо ремонту у будинках, які є пам’ятками архітектури, то співфінансування становитиме до 70 % кошти місцевого бюджету (але не більше 499 999 грн), і не менше 30 % кошти мешканців.

Також співфінансуватимуть капітальні ремонти дахів. Ремонт дахів розділили на три групи:


  • у будинках від 1 до 3 поверхів співфінансування становитиме — до 90 % вартості робіт фінансує місто і не менше 10 % мешканці;

  • у будинках від 4 до 5 поверхів співфінансування становитиме — до 85 % кошти міста і не менше 15 % мешканців;

  • у будинках вище 5 поверхів співфінансування становитиме до 70 % кошти міста і не менше 30 % мешканців", — розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.


За її словами, для фінансування ремонтних робіт у будинках, обов’язково має бути заключення проектної організації про те, що будинок потребує капітального і невідкладного ремонту. Тільки тоді іде співфінансування.

Також в ухвалі, яка затвердила Програму співфінансування ремонту у житлових будинках, внесено зміни до ухвали сесії 2017 року щодо модернізації та капітального ремонту ліфтів.

«Попередньо, згідно ухали 2017 року, співфінансування капітального ремонту ліфтів становило 70/30 %. Однак, ми розуміємо, що це дороговартісні роботи, тому внесли зміни у співвідношення фінансування і збільшили відсоток коштів міста — до 90 % вартості фінансує місто і не менше 10 % кошти мешканців», — додала Ірина Маруняк.


 

varta1.com.ua: Новини