У МОЗ дозволили не робити ПЛР-тест після самоізоляції при хорошому самопочутті

З 18 вересня Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Відтепер людині після проходження 14-денної самоізоляції та відсутності симптомів коронавірусної хвороби не потрібно робити ПЛР-тест. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає “УНН”.

“Вчора, я підписав наказ щодо зміни, оновлення стандартів надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі. Чим відрізняються, ці речі: протокол — це виключно інструкція по лікуванню, а у стандарті надання медичної допомоги вже визначено порядок госпіталізації, при яких станах госпіталізують, як проводяться тести, кому проводиться тестування…”, — розповів Степанов.

За словами міністра, при оновленні стандартів брали до уваги всі рекомендації західних лікарів, які теж борються з коронавірусною хворобою та власний досвід.

“Ми чітко визначили у стандарті, наприклад, такі речі щодо тестувань: ми чітко визначили, що все, що стосується ПЛР-тестувань – це виключно люди, які мають відповідні симптоми коронавірусної хвороби, які звертаються до свого сімейного лікаря”, — сказав Степанов.

Читайте також:   Три тролейбусні маршрути у Львові тимчасово курсуватимуть зі змінами

Степанов розповів, що сімейний лікар, якщо чує, що дійсно є симптоматика, він відправляє відповідну мобільну бригаду — це все оплачується державою, і мобільна бригада повинна приїхати і зробити тест на COVID-19.

“Чітко визначено, що люди, які виходять із самоізоляції, їм теж потрібно робити тестування. Зараз ми внесли зміни, якщо людина перебувала 14 днів на самоізоляції, і у неї немає жодного симптому коронавірусної хвороби COVID-19, їй не потрібно робити тест. Якщо людина йде на планову госпіталізацію, ПЛР-тест робити не потрібно, виключно в одному випадку — якщо у неї є ознаки гострого респіраторного захворювання”, — наголосив Степанов.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!