У МВС змінять порядок реагування на повідомлення про «замінування» та відповідальність за неправдиві виклики

Опубліковано 24 Червня 2019 о 18:22

Міністерство внутрішніх справ України планує посилити відповідальність через зростання кількості викликів про неправдиві мінування.

Про це заявив глава департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко, пише “LB.ua”.

Фото: “Варта1”

“Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об’єктів у столиці останнім часом ми ініціюємо підготовку проекту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення”, — наголосив він.

За словами Шевченка, МВС також ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності за неправдиві повідомлення. Зокрема, можуть збільшити термін позбавлення волі до 6 років, а також ввести конфіскацію майна.

Водночас, речник МВС зазначив, що переважно виклики про неправдиве замінування надходять від ботів з території Росії і окупованих районів Донбасу.

“З допомогою IP-телефонії та інтернету розсилаються анонімні повідомлення. Але є також випадки, коли і громадяни України вирішують дезінформувати про мінування, за що залучаються до кримінальної відповідальності”, — додав Шевченко.

Окрім цього, він розповів, що через величезні збитки, яких зазнають торгові компанії, можуть бути змінені регламентні норми щодо порядку евакуації.

“Один із таких великих ритейлерів повідомив нам про збитки в розмірі 56 млн грн за певний період, тільки через зупинки продажів, евакуації людей і персоналу… Тому не виключено, що в регламентні норми будуть внесені поправки про порядок евакуації. Щодо пологових будинків — евакуація проводиться тільки в спокійному режимі й тих, кому це не зашкодить. Аналогічно це стосується дітей, які перебувають у боксах”, — резюмував Шевченко.

Нагадаємо, що сьогодні 24 червня, о 07:30 год., надійшло анонімне повідомлення про замінування Академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, що знаходиться на вулиці Героїв Майдану, 32. 

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM