У МЗС просять МОЗ переглянути критерії внесення країн до “червоних” і “зелених” зон

Критерії, згідно з якими Україна вносить держави до списку країн, які належать до “червоної” та “зеленої” зон, потрібно скорегувати. Про це розповів в інтерв’ю сайту “Сьогодні” міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає “УНН”.

“Ми в МЗС проаналізували цю модель “червоних” і “зелених” країн, і буквально в середу я говорив з міністром охорони здоров’я про те, що нам потрібно скорегувати критерії, згідно з якими ми відносимо країну до тієї чи іншої категорії, щоб цей список був більш об’єктивним і більше відповідав реальності, яка існує в Україні. Тому що у нас ситуація з цифрами, на жаль, погіршується, я вже їх назвав”, — сказав міністр.

На його думку, в Україні, подібно до ЄС, варто прив’язатися не до конкретної цифри, яка щодня змінюється, але до критеріїв.

“Наприклад, якщо в країні “Х” показник хворих на 100 тис населення більший, ніж в Україні, тоді вона відноситься до “червоної” зони, а не писати, що будь-яка країна, в якій більше 40 хворих на 100 тис населення, автоматично потрапляє в “червоний” список. Тоді ми створюємо нединамічну ситуацію, і країни будуть перебувати в “червоному” списку несправедливо, а українські громадяни втрачатимуть можливість і повертатися в Україну без самоізоляції після прибуття”, — пояснив Кулеба.

Читайте також:   У Львові розшукали чоловіка, який переховувався від відбування покарання за зберігання наркотиків (фото)

Він зауважив, що мав відповідну дискусію з очільником МОЗ 8 липня.

“Мені здається, він почув мої аргументи. Зазвичай у нас дуже ефективна взаємодія з Міністерством охорони здоров’я та з міністром Степановим, який дійсно дуже ефективно працює на цьому терені. Тому я сподіваюся, що найближчим часом вони ці критерії скорегують”, — додав дипломат.

Нагадаємо, 10 липня, Міністерство охорони здоров’я оновило список країн, що належать до “червоної” та “зеленої” зон за показниками поширення коронавірусу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!