У Петрівському розпочалося розведення військ (фото)

У районі н. п. Богданівка та Петрівське, що на Донеччині, розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів на ділянці № 3. Про це інформує ООС.

Сьогодні, 9 листопада, о 12.00 год., у районі н. п. Богданівка та Петрівське, Донецької області, розпочався практичний етап процесу розведення сил і засобів.

Українська сторона була готова до практичного розведення ще вчора, 8 листопада. Ця дата визначена враховуючи той факт, що останнє порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення сил та засобів № 3 (н. п. Петрівське), відображене у щоденному звіті Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ (далі СММ ОБСЄ) в Україні від 31.10.2019, зафіксовано 30 жовтня цього року.

Дії окупаційних військ нелогічні, про що свідчить готовність, всупереч міжнародним домовленостям, до розведення 4 листопада та неготовність, з незрозумілих причин, 8 листопада.

Попередньо було досягнуто домовленостей щодо початку розведення 9 листопада.
9 листопада 2019:
12.00–12.01 — білий сигнал ракети з обох сторін, що підтвердив готовність.
12.10 — повторний сигнал зеленою ракетою НЗФ РФ.
12.15 — повторний сигнал зеленою ракетою української сторони.
12.20 — практичне розведення сил і засобів розпочато.

Сигнали ракет було підтверджено СММ ОБСЄ та нашими спостережними постами на передовій.
З ділянки розведення № 3 відведенню підлягають 42 військовослужбовця Збройних Сил України, три бойових броньованих машини та 48 одиниць стрілецької зброї.
Сили ООС відходять на 1 км і займають нові, заздалегідь обладнані позиції. Процес відведення верифікується представниками СММ ОБСЄ та нашими військовослужбовцями з СЦКК. Він реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей у Мінську. Зокрема, Протоколу від 5 вересня 2014 року, Меморандуму від 19 вересня 2014 року, а також комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.

Розведення особового складу та озброєння буде відбуватися протягом трьох днів.
Потім, здійснюється пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки.

На 29 добу українська сторона інформує про те, що усі заходи проведено і, вже наступного дня, представники СММ ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів.
Нагадуємо — процес розведення проходить дзеркально з обох сторін.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!